آقایان

مردان در مقایسه با خانم ها نیاز به مواد مغذی بیشترو در نتیجه انرژی بیشتری نیاز  دارند و این امر به دلیل حجم عضلانی بیشتردر آنهاست  .فشار روانی که بر آقایان وارد می شود ، بر سلامتی آنها تأثیر می گذارد.. همچنین احتمال ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت یا بیماری قلبی در آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است.

در نتیجه مصرف مکملهای غذایی در آقایان با نظارت متخصصان تغذیه از اهمیت بالایی برخوردار است .

آقایان نیز همانند خانم ها در خطر بیماری های مربوط به استخوان مثل پوکی استخوان هستند و ویتامین دی در جلوگیری از این بیماری نقش مهمی دارد و کلسیم فرد را بالا می برد.

به طور میانگین آقایان باید ۳۸ گرم فیبر به صورت روزانه مصرف کنند چرا که فیبر به پایین آمدن کلسترول وتنظیم قند خون کمک می کند در صورت دریافت ناکافی فیبر از غذا فرد ملزم به استفاده از مکمل های غذایی است.

آقایان معمولا در سن ۳۰ سالگی با کمبود تستوسترون مواجه می شوند که این کمبود با مکمل های حاوی منیربم جبران می شود .

همچنین زینک یا روی می تواند کمبود پرولاکتین و تستوسترون را جبران کند.

اسید های چرب امگا ۳ انتخاب خوبی برای مشکلات قلبی و افراد در معرض چاقی می باشند و التهاب بدن را کاهش می دهد. امگا ۳ می تواند تری گلیسیرید ها، فشار خون و لخته های خون را کاهش دهد و از بیماری های قلبی پیشگیری کند. همانطور که می دانید مصرف هرگونه مکمل به طور خودسرانه می تواند اثرات سوئی در بر داشته باشد.

مکمل های کلاژن درد را در بافت انسان از بین می برند و همچنین به استحکام استخوان ها، عضلات و تاندون ها در آقایان کمک می کند و از طرفی انعطاف پذیری پوست را نیز افزایش می دهند و کاهش چین و چروک ها را همراه خواهند داشت

 

 

فهرست