کانسیلر آرایشی یکی از متداول ترین لوازم آرایش صورت است که کاربردهای زیادی برای زیباتر کردن آرایش چهره دارد.

از لوازم آرایشی کانسیلر برای یکنواخت کردن و یکدست کردن پوست صورت، قبل از هرگونه لوازم آرایش استفاده می‌ شود. افرادی که چین و چروک پوستی دارند یا لکه های پوستی و جای جوش روی صورت آنها وجود دارد، قبل از اینکه کرم های آرایشی یا رژگونه و هر کرم دیگری را استفاده کنند، باید ظاهر چهره خود را با استفاده از کانسیلر آرایشی، یکدست و یکنواخت سازند. این موضوع که کانسیلر آرایشی چیست و نکات مهم در خرید و استفاده از آن چگونه است، در مقالات آرایشی و بهداشتی به آن پرداخته ایم.

برخی تصور می ‌کنند کانسیلر آرایشی با کرم های پرایمر آرایشی یکسان است؛ در حقیقت، این چنین نیست! کانسیلر و کرم پایه آرایشی هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و برای پوشش دهی بهتر صورت استفاده می شوند. اگر بخواهیم تعریف ساده‌ای از کانسیلر ارائه دهیم باید گفت، کانسیلر آرایشی یک نوع کرم پودر بسیار غلیظ است که می‌ تواند تیرگی های پوست را بپوشاند و رنگ روشن تری را به ظاهر پوست ببخشد.

قبل از اینکه کرم پودر آرایشی را استفاده کنید کرم های پایه آرایشی را روی پوست بزنید. ظاهری که در نهایت روی چهره شما ایجاد می شود و حالت مات یا براق دارد، به واسطه وجود یا عدم وجود کانسیلر آرایشی، قابل تنظیم است.

 خرید انواع کانسیلر آرایشی

خرید کانسیلر آرایشی هم مانند خرید سایر لوازم آرایشی مستلزم رعایت نکات مهمی می باشد. لوازم آرایشی برای صورت نظیر کانسیلر یا کرم ‌های آرایشی نباید برای پوست حساسیت ایجاد کنند. از همه مهمتر اینکه هنگام خرید این نوع لوازم آرایش باید به نوع پوست خود توجه داشته باشید.

اگر می خواهید یک تناژ رنگ خاصی را روی چهره داشته باشید باید به رنگ کانسیلر توجه کنید. برخی از انواع کانسیلر آرایشی برای پوشاندن تیرگی های اطراف چشم مناسب هستند و برخی دیگر صرفاً برای پوشش دهی آثار لکه و جوش طراحی شده اند. قبل از خرید کانسیلر از متناسب بودن آن با نوع پوست خود با مسئول فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی یا مشاوره آرایشی در داروخانه صحبت کنید.

قبل از اینکه آرایش چهره خود را شروع کنید، فهرستی از لوازم آرایشی مورد نیاز را تهیه کنید. شاید لازم باشد از کرم های مرطوب کننده، لوسیون ها یا نرم کننده ها روی پوست استفاده کنید تا سطح پوست شرایط عادی خود را به دست آورد. پس از اینکه مطمئن شدید پوست شما کاملاً تمیز شده، می توانید کانسیلر آرایشی و کرم های پایه را استفاده کنید. برای استفاده از کانسیلر، بهترین ابزار، قلم موهای آرایشی هستند. البته از پد آرایشی هم می‌توانید استفاده کنید.

چگونه از کانسیلر آرایشی استفاده کنیم؟

کانسیلر آرایشی یکی از پرکاربردترین انواع لوازم آرایش صورت است که بسیار مورد توجه قرار دارند؛ به ویژه برای افرادی که تمایل دارند برخی از نقاط صورت خود را روشن تر یا تیره تر جلوه دهند. خوشبختانه لوازم آرایشی صورت با کیفیت بسیار بالا در دسترس است. انواع کانسیلر برای آرایش صورت به صورت مایع...

فهرست