خمیر دندان سفیدکننده

یکی از مهم ترین انتظاراتی که اغلب ما بعد از مسواک زدن داریم، دیدن دندان های سفید و درخشان در مقابل آئینه است. رنگ دندان ممکن است ذاتی باشد یا اینکه به دلیل عدم رعایت بهداشت یا غذاهای خاص ایجاد گردد.

همه خمیردندان ها به دلیل اینکه حاوی مواد ساینده و پاک کننده هستند و پلاک های سطح دندان را حذف می کنند، باعث درخشندگی و سفیدی دندان ها بعد از مسواک زدن می شوند اما بعضی از خمیردندان ها به طور ویژه این کار را انجام می دهند و به خمیردندان های سفید کننده دندان معروف هستند.

خمیردندان های سفید کننده علاوه بر خاصیت پاک کنندگی که به واسطه ساینده ها از آن برخوردار هستند، حاوی مواد شیمیایی ویژه ای می باشند که باعث حذف لک سطحی دندان ها و سفید شدن آن می شوند. لکه هایی که از مواد غذایی به ویژه نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه یا استعمال دخانیات ایجاد می شود.

در گذشته بیشتر از مواد سفید کننده قوی مانند: هیدروژن پراکساید، کاربامید پراکساید، سدیم پربورات و‌ سدیم پرکربنات به عنوان ماده سفید کننده استفاده میشد.

عوارض جانبی سفید کننده های قوی باعث شد تا قابلیت مصرف طولانی مدت نداشته باشند و بیشتر برای سفید کردن فوری دندان ها از آنها استفاده شود.

خمیردندان های سفید کننده امروزی حاوی مواد ایمنی هستند که ضمن حذف لک و رنگ دندان ها (ناشی از عوامل خارجی)، پس از مصرف طولانی مدت هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی کنند.

معروف ترین این مواد عبارت است از: کربن فعال، پرلایت، تری سدیم فسفات، پنتا سدیم تری فسفات، تترا سدیم پیروفسفات و تترا پتاسیم پیروفسفات 

کارخانه های مختلف تولید کننده خمیردندان ممکن است از یک یا چند ماده سفید کننده در فرمولاسیون خود استفاده کنند.

چنانچه روی تصویر هر یک از خمیردندان های سفید کننده پائین کلیک کنید، با مواد سازنده و ویژگی های هر خمیردندان آشنا خواهید شد.

استفاده از خمیردندان سفید کننده چه تاثیراتی دارد؟

خمیردندان سفید کننده لبخندی روشن را به مصرف کنندگان خود هدیه می­دهد. بسیاری از مطالعات در مناطق مختلف جهان نشان داده که بیماران معمولاً از رنگ دندانهای فعلی خود ناراضی هستند. آنها به دنبال استفاده از محصولات سفید کننده، چه در مطب و چه در خانه، برای سفید کردن بیشتر دندان­ها می­باشند. توجه به سفید...

ویژگی ها و نکاتی برای خرید خمیر دندان سفید کننده

امروزه بسیاری از افراد به دنبال خمیر دندان سفید کننده مناسبی برای دندان های خود هستند. در واقع باید بدانید برخی از افرادی که دندان های خود را کامپوزیت و یا لمینت می کنند باید بیشتر به سفید بودن دندان هایشان توجه داشته باشند. اگر شما خمیر دندان مناسبی برای سفیدتر کردن دندان های خود...

فهرست