بهداشتی و آرایشی / بهداشت پوست ( دست و صورت )

بهداشت پوست (دست و صورت)

بهداشت پوست دست و صورت بسیار اهمیت دارد.

پوست صورت در طول روز با عوامل بیرونی در ارتباط است. عدم توجه به رعایت بهداشت پوست صورت می تواند اثرات جبران ناپذیری را در شرایط سخت و دشوار به جای بگذارد. پوست دست و صورت با آلوده کننده های محیط در تماس هستند. اشعه خورشید به سطح پوست برخورد می‌کند؛ اگر به خوبی از آن محافظت نشده باشد ممکن است آسیب‌های شدیدی نظیر آکنه های پوستی، آفتاب سوختگی و لکه های تیره را ایجاد کند. با توجه به این موارد، رعایت بهداشت و سلامت پوست دست و صورت با استفاده از بهترین محصولات مراقبت از پوست میسر خواهد بود.

در گروه محصولات مراقبت از پوست برای بهداشت پوست دست و صورت با انواع محصولات برخورد می کنیم. محصولاتی که به نوعی شبیه به کرم های آرایشی یا کرم بهداشتی تولید شده اند. انواع لایه بردار پوست صورت، نرم کننده ها، لوسیون ها و کرم های ضد آفتاب، کرم مخصوص دور چشم، مرطوب ‌کننده ‌ها تنها بخشی از محصولات متنوع در گروه بهداشت پوست هستند. آنچه اهمیت دارد این است که در این تنوع محصول باید بهترین نمونه را متناسب با پوست خود انتخاب کنید.

محصولات بهداشتی برای پوست های چرب با پوست های حساس و آسیب پذیر با یکدیگر تفاوت دارد. هنگام خرید هر یک از این ترکیبات یا محصولات باید با پزشک متخصص پوست یا پزشک داروخانه صحبت کنید. در قسمت بعدی با برخی از مهم ترین نکات برای رعایت بهداشت پوست دست و صورت بیشتر آشنا می شوید.

رعایت بهداشت پوست با چند نکته ساده

استفاده از محصولات مراقبت از پوست، تنها یکی از متداولترین راهکارهایی است که به بهداشت پوست دست و صورت شما کمک می کند. قبل از اینکه این محصولات را خریداری کنید با چند راهکار ساده می‌توانید از پوست خود مراقبت کنید. پوست دست و صورت به مرور زمان و در اثر افزایش سن یا برخی از عوامل نظیر استرس یا خوردن خوراکی های آلرژی زا دچار چین و چروک یا تیرگی می شود، بنابراین تغییر سبک زندگی، ساده ترین راهکاری است که به بهداشت پوست دست و صورت شما کمک می کند.

نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در طول روز باعث شفاف شدن پوست صورت شما خواهد شد. اگر خوراکی هایی را مصرف کنید که سرشار از ویتامین ها پروتئین ها هستند، مواد معدنی و املاح به بدن شما می رسد و سلول‌های پوستی همیشه شاداب خواهند بود.

سعی کنید از مصرف غذاهای پرچرب خودداری کنید. میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید. ورزش کردن حتی ۳۰ دقیقه در طول روز، شادابی شما را موجب خواهد شد و به سلامت و بهداشت پوست کمک می کند. استفاده از کرم‌ های ضدآفتاب را برای محافظت از پوست صورت خود فراموش نکنید. بهترین کرم ضد آفتاب را با عدد SPF مناسب که تقریباً ۳۰ تا ۶۰ است خریداری کنید.

سعی کنید پس از بیدار شدن از خواب هنگام صبح، صورت خود را با شوینده مناسب بشویید و پس از ورزش و فعالیت روزانه حتماً با یک تمیز کننده یا یک لوسیون یا نرم کننده، پوست صورت را شستشو دهید تا آلودگی‌ها از منافذ پوست خارج شود. برای خرید بهترین محصولات مراقبت از پوست و رعایت بهداشت پوست با کارشناس فروش در داروخانه صحبت کنید.

اهمیت بهداشت پوست دست و صورت و نکات مهم برای سلامتی

رعایت نکات مهم که سلامتی و بهداشت پوست را تامین می کند جزو عادات روزمره سبک زندگی تمام افراد محسوب می شود. این مسئله برای پوست تمام بدن نیز صدق می کند. محصولات مختلف آرایشی و بهداشتی برای مراقبت از پوست و مو با همین هدف تولید می شوند. سلامتی پوست دست و صورت از...

فهرست