ترمیم کننده پوست

انواع ترمیم کننده پوست، محصولاتی هستند که بر اساس کرم های مراقبت از پوست می توانند سلول های پوستی آسیب دیده، پوست حساس و برخی عارضه های پوستی را برطرف کنند.

حتماً تا به حال با خشکی پوست مواجه شده اید! برخی از افراد هم از آکنه های پوستی یا چین و چروک بیش از حد رنج می برند. قرمزی، خارش و التهاب پوست، علائمی هستند که می توانند در اثر دلایل مختلف ایجاد شوند.

ترمیم کننده ها بیشتر برای جای زخم ها، ترک خوردگی های سطحی و عمقی، ترک ها و شقاق سینه، آسیب های پوست پس از سوختگی، بعد از عمل های جراحی، جای بخیه، لیزر پوست و …. به کار می روند.

 

بهترین محصولات ترمیم کننده پوست به صورت کرم های بهداشتی، لوسیون ها  و ژل ها هستند که با فرمولاسیون قوی، خاصیت نرم کنندگی و آبرسانی قدرتمندی دارند. این محصولات قدرت نفوذپذیری به سلول‌های پوستی و عمق بیشتری از پوست را دارند و به راحتی این عارضه های نامطلوب را برطرف می کنند. بهترین کرم مرطوب کننده را می توان به نوعی یک ترمیم کننده پوست معرفی کرد.

برای خرید محصولات ترمیم کننده برای پوست دست و صورت به خصوص نواحی حساس صورت نظیر اطراف چشم ها حتماً با پزشک متخصص یا دکتر داروخانه صحبت کنید.

مزایای استفاده از ترمیم کننده پوست

به طور کلی مهمترین مزیت استفاده از محصولات ترمیم کننده پوست، کمک به شادابی، لطافت و جوان تر شدن پوست است. کرم های ترمیم کننده پوست سبب کاهش خارش، خشکی، سوزش و ترک های پوستی می شوند. همچنین کرم های ترمیم کننده ناهمواری های به وجود آمده در سطح پوست را پر کرده و به کاهش آثار ناشی از آن کمک می کنند. برای محصولات ترمیم کننده پوست می توانید کرم های مرطوب کننده و کرم های مخصوص رفع چین و چروک پوست را امتحان کنید. اگر پوست شما مستعد به جوش زدن است، برای خرید این محصولات با پزشک متخصص مشورت کنید.

مواد موثر در کرم های ترمیم کننده را می توان در چند گروه دسته بندی کرد.

دسته ای مربوط به نرم کننده ها و آبرسان ها هستند که عمدتا از اوره، گلیسرین، لانولین، سدیم پیرولیدین کربوکسیلات (PCA)، سدیم هیالارونات و… می توان نام برد که با آبرسانی به بافت های عمیق پوست به ترمیم پوست یاری می رسانند.

دسته دیگر وجود ویتامین ها (A ,C , E) و آنتی اکسیدان ها هستند که به رفع چین و چروک، پیری و خطوط پوست کمک می کنند. این ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها سنتز کلاژن را تحریک کرده و سبب افزایش کلاژن و ترمیم پوست توسط خود سلول های پوست می شوند.

دسته بعدی موادی نظیر سرامید ها، نیاسین آمید و عصاره برخی گیاهان هستند که به بازسازی سلولی، ترمیم سلول های آسیب دیده ، نگهداری رطوبت و جوان سازی پوست منجر می شوند. سرامید ماده اصلی تشکیل دهنده لیپید سطح پوست است که موجب بازسازی سلول ها، تشکیل دوباره سلول های نو، ترمیم لایه سطح پوست و حفظ طراوت پوست می شود.

کرم ترمیم کننده پوست

بهترین محصولات ترمیم کننده پوست بر اساس ترکیبات گیاهی، ویتامین ها و بدون مواد شیمیایی حساسیت زا در بازار در دسترس هستند. افرادی که پوست چرب دارند باید محصولاتی را استفاده کنند که چربی سطح پوست آنها را تنظیم کند. برخی از سرم های شستشو دهنده پوست، لوسیون ها یا تونرها برای تنظیم شرایط پوست قبل از استفاده از کرم ترمیم کننده پوست توصیه می شوند. این محصولات معمولاً مواد مغذی را در اختیار سلول‌های پوستی قرار می دهند، بنابراین موجب شادابی و لطافت بیشتر پوست خواهند شد.

قبل از اینکه محصولات ترمیم کننده پوست را بخرید نیاز دارید که یک تمیز کننده پوست صورت با کیفیت تهیه کنید. ابتدا باید چربی ها و آلودگی های روی پوست خود را برطرف کنید و سپس از کرم های مرطوب کننده یا ترمیم کننده و لایه بردار استفاده کنید.

برای این منظور محصولات متنوعی را با خاصیت ترمیم کنندگی در داروخانه آنلاین در قسمت زیر مشاهده می کنید. از هر قسمت محصول مورد نظر را می توانید خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس فروش در داروخانه صحبت کنید.

فهرست