ضد آفتاب

اهمیت استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب برای سلامت پوست در دنیای امروزی بر کسی پوشیده نیست.

تقریباً تمام افراد، ساعات زیادی از روز را در تماس با اشعه خورشید سپری می کنند. بیشترین تابش خورشید در حدود ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر است، به این ترتیب افرادی که بیرون از خانه مشغول به کار و فعالیت هستند، به شدت در برابر این اشعه مضر قرار دارند. محافظت از پوست دست و صورت می ‌تواند عارضه های پوستی را کاهش دهد و موجب سلامت شادابی و نشاط سلول‌های پوستی شود.

ضدآفتاب

چنانچه کرم ضد آفتاب برای پوست به کار رود، از نفوذ اشعه ماورای بنفش خورشید به پوست جلوگیری می شود. این اشعه عامل ایجاد لکه های پوستی، آفتاب سوختگی، خارش و آکنه های پوستی است. در صورتی که نسبت به این محصول مفید، کوتاهی شود یا پس از مشاهده عارضه های پوستی برای درمان آن اقدام نگردد، موجب می‌شود سرطان‌های پوستی به طرز جبران ناپذیری گسترش پیدا کنند.

استفاده از انواع کرم ضد آفتاب برای تمام افراد ضرورت دارد. حتی برای کودکان هم برخی محصولات خاص با خاصیت ضد آفتاب وجود دارند. این کرم ها به عنوان یک سد محافظ برای پوست عمل می‌کنند. زمانی که کرم ضد آفتاب را روی پوست خود استفاده می‌کنید، یک لایه نازک را تشکیل می دهد و از نفوذ اشعه مضر خورشید به سلول‌های پوستی جلوگیری می‌کند. هنگام خرید کرم های ضد آفتاب باید نکاتی را مورد نظر داشته باشید؛ چیزی که به شما کمک کند سلامت پوست خود را بهتر تامین کنید.

 نکات مهم در خرید بهترین کرم ضد آفتاب

انتخاب و خرید بهترین کرم ضد آفتاب بر اساس رنگ پوست و نوع پوست افراد انجام می‌شود. آن دسته از افرادی که پوست حساس و آسیب پذیر دارند می توانند از کرم های ضدآفتاب استفاده کنند. برخی از لوسیون های مخصوص محافظت از پوست هم خاصیت ضد آفتابی دارد. دو عامل مهم در خرید بهترین کرم های ضدآفتاب معمولاً مطرح می‌شود؛ یکی از آنها عدد SPF یا ضد آفتاب بودن است و عامل دیگر رنگی بودن یا شفاف بودن کرم می باشد. تحقیقات ثابت کرده است که بهترین عدد SPF برای ضدآفتاب بین ۳۰ تا ۶۰ است. هیچ شواهدی وجود ندارد که بگوید عددهای SPF بالاتر از ۶۰ برای کرم ‌های ضد آفتاب، خاصیت بهتری  برای محافظت از پوست در برابر اشعه های خورشید دارند.

ضدآفتاب

هنگامی که می‌خواهید کرم ضدآفتاب را خریداری کنید، به اعتبار برند در بازار به توجه داشته باشید. کرم ها باید متناسب با پوست شما انتخاب شوند تا اثرات منفی نداشته باشند. از خرید کرم های ارزان قیمت و بدون مجوزهای مربوطه خودداری کنید؛ چرا که موجب آسیب رساندن بیشتر به پوست شما می شود. محصولاتی را انتخاب کنید که بر پایه عصاره ها و مواد گیاهی باشد و علاوه بر ضد آفتاب بودن، خاصیت نرم کنندگی، مرطوب کنندگی و ضد التهابی هم داشته باشند.

از میان محصولات زیر می توانید بهترین انواع کرم های ضد آفتاب برای پوست دست و صورت را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر برای هر نمونه می توانید با کارشناس فروش در داروخانه صحبت کنید.

فهرست