پوست دور چشم

بهداشت پوست دور چشم به اندازه بهداشت پوست صورت و دست اهمیت دارد.

دلیل این ادعا کاملاً واضح است! زمانی که شما احساسات خود را در صورت نشان می دهید، لبخند می زنید، استرس دارید یا عصبانی هستید، پوست ناحیه اطراف ابرو و چشم ها، تحت تاثیر این حرکات قرار می‌گیرند، بنابراین اولین مکانی که مستعد چین و چروک پوست هستند، در حقیقت، همین ناحیه است. در اثر افزایش سن، پوست اطراف چشم ها دچار افتادگی و شل شدگی و چین و چروک یا خطوط می شود. اگر در همان ابتدای مشاهده این تغییرات نسبت به زیباسازی یا استفاده از محصولات مخصوص بهداشت پوست دور چشم استفاده کنید، این عوارض به تدریج از بین می روند و در طولانی مدت، چهره زیباتری خواهید داشت.

برای مراقبت از پوست دور چشم لازم نیست محصولات گران قیمت و خاص از برندهای مطرح جهان خریداری کنید. هم با راهکارهای ساده خانگی می توانید این قسمت را شاداب تر نگه دارید و هم با خرید بهترین محصولات مراقبت از پوست یا کرم دور چشم، این کار را انجام دهید. نکات مهم در خرید محصولات بهداشت پوست دور چشم وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

 نکات مهم در خرید محصولات بهداشت پوست دور چشم

هنگام خرید محصولات مناسب برای مراقبت از پوست دور چشم دقت کنید که خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی داشته باشد. دلیل اصلی ایجاد چین و چروک ها و خشکی پوست در این ناحیه، از دست رفتن آب سلول های پوستی است. اگر محصولات مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید، رطوبت لازم به سلول‌های پوستی باز می گردد و پوست اطراف چشم شما شاداب تر و لطیف تر خواهد بود.

برخی از کرم های مخصوص دور چشم وجود دارد که می تواند عارضه های نامطلوب چین و چروک و خطوط دور چشم را از بین ببرند. در خرید این کرم ها دقت کنید و مطمئن شوید که از مواد حساسیت زا یا آلرژی زا در آن به کار نرفته باشند. سعی کنید این محصولات حاوی ویتامین های لازم برای سلامت پوست باشند.

علاوه بر استفاده از بهترین محصولات آرایشی و بهداشتی برای بهداشت پوست دور چشم، چند راهکار ساده وجود دارد که با تغییر سبک زندگی می توانید پوست دور چشم را شفاف تر و شاداب تر سازید.

در این حالت توصیه شده است که خواب کافی داشته باشید و استرس را از خود دور کنید. با انگشتان خود اطراف چشم را به صورت حرکات حلقه ای ماساژ دهید تا جریان گردش خون در مویرگ های نازک اطراف چشم بهتر انجام شود. برای محافظت از پوست دور چشم از کرم ضد آفتاب استاندارد استفاده کنید. غذای مناسب میل کنید و به شستشوی صورت با محلول تمیز کننده و پاک کننده صورت بسیار اهمیت بدهید. سعی کنید کمتر از لوازم آرایشی استفاده کنید، در غیر این صورت از بهترین پاک کننده لوازم آرایشی برای پوست صورت خود بخصوص اطراف چشم ها استفاده کنید.

برای خرید بهترین محصولات بهداشت پوست دور چشم، محصولات زیر را بررسی کنید هر کدام برای یک نمونه از پوست مناسب هستند. اگر در انتخاب کرم دور چشم تردید دارید، با کارشناس فروش در داروخانه مشورت کنید.

فهرست