تجهیزات کودک

برای نگهداری از کودک به چه لوازمی نیاز داریم؟

تجهیزات کودک، مجموعه وسایل و لوازمی است که برای نگهداری از کودکان و نوزادان الزامی است. این لوازم در گروه وسایل بهداشت عمومی و فردی آنها هم دسته بندی می شود. نگه‌داری از کودک از مسئولیت‌های مهم مادران است که همواره با مشکلات خاص خود همراه بوده است. آگاهی از آن‌ها خصوصاً برای زوج‌هایی که فرزند اول آن‌ها به دنیا آمده است، مهم است. در این مقاله درباره تجهیزات کودک خواهید خواند.

لوازم بهداشتی و شستشو برای کودک

یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های مربوط به فرزندان، حفظ بهداشت او است. لوازم متعددی برای بهداشت و شستشوی فرزند خود نیاز دارید. پوشک بچه، شامپو کودک و شستشوی بدن، دستمال مرطوب نوزاد، روغن زیتون یا روغن کودک، برس نرم، شوینده ملایم برای لباس های ظریف، کرم پوشک ملایم از جمله لوازم و تجهیزات کودک برای مراقبت‌های بهداشتی است.

همچنین، به حوله‌های کلاه‌دار برای استحمام کودک نیاز دارید. در انتخاب مواد شوینده دقت داشته باشید که محصولاتی را خریداری کنید که برای فرزند حساسیت ایجاد نکند. به عنوان مثال، برخی از انواع شامپو بچه، دارای مواد صابونی و الکل هستند که حساسیت‌هایی را برای کودک ایجاد می‌کنند.

لوازم تغذیه کودک

از دیگر تجهیزات کودک، وسایل لازم برای تغذیه کودک است. تغذیه کودک، گاه دردسری بزرگ برای والدین است. گاه ممکن است این دردسرها ناشی از کمبود شیر مادر بوده که در این صورت مجبور به استفاده از شیر خشک خواهید بود. به هر حال به عنوان والدین کودک، نیاز به لوازمی برای تغذیه کودک خود دارید.

شیشه‌ شیر با سرشیشه سیلیکونی، بالش شیردهی، شیر خشک به مدت دو سال، از لوازم ضروری برای تغذیه کودک خواهد بود.

لباس مناسب

کودک در طول دوران رشد خود به انواع لباس با سایزهای مختلف نیاز دارد. بسته به سن کودک طبیعتاً، لباس‌هایی با سایز مناسب نیاز دارید. اگر تولد فرزند شما نزدیک است، به فکر خرید لباس‌هایی مانند جوراب، کلاه، لباس زیر و لباس خواب باشید. البته هنگام انتخاب لباس‌ها به فصلی که پیش‌ رو دارید هم توجه کنید.

اگر در فرزند شما در در فصل سرد به دنیا می‌آید، باید لباس‌های گرم مانند ژاکت دستکش و کلاه زمستانی و جوراب گرم بخرید. نکته مهم این که، از هر لباس چند دست نیاز خواهید داشت. چرا که معمولا از دردسرهای کودکان، کثیف شدن مرتب لباس‌هایشان است!

لوازم خواب کودک

یکی از مهمترین تجهیزات کودک، لوازم خواب است. کودک در روزهای اولیه زندگی، ساعات زیادی را در خواب به سر می‌برد. حتما برای شما به عنوان والدین، فراهم کردن امکانات مناسب برای خواب راحت فرزندتان اهمیت دارد. این امکانات می‌تواند شامل تخت‌خواب کودک، تشک نرم و راحت، پتوی مخصوص کودک و چند دست ملافه باشد. استفاده از پشه‌بند نوزادی نیز، فرزندتان را از گزش حشرات موذی مصون خواهد داشت.

از منوی محصولات زیر می توانید هر آنچه از تجهیزات کودک را که برای رعایت بهداشت و سلامت او نیاز دارید به صورت اینترنتی خرید کنید.

فهرست