ضد آفتاب کودک

نکات مهمی که باید قبل از انتخاب ضد آفتاب کودک بدانید

استفاده کودکان از ضد آفتاب کودک یک امر ضروری محسوب می­شود. کودکان پوست حساسی دارند و ایجاد کمی آفتاب‌ سوختگی بر روی پوست، احتمال مبتلا شدن آن­ها به سرطان پوست را در سنین بزرگ‌سالی افزایش می­دهد. امروزه سرطان پوست یکی از بیماری­های شایع در بین افراد به شمار می­آید و بنابراین تا این اندازه به این مسئله اهمیت داده شده است.

آفتاب ‌سوختگی یکی از مشکلات آشکاری است که اشعه آفتاب برای پوست کودک ایجاد می­کند. اما برخلاف آفتاب‌ سوختگی تمامی مشکلات و بیماری­ های ناشی از نور خورشید، به صورت آشکار نیستند و ممکن است پنهان باشند. به همین دلیل بهتر است یک ضد آفتاب مناسب برای کودک خود تهیه کنید تا بدین وسیله از پوست کودک خود در برابر اشعه ­های مضر نور خورشید محافظت کنید.

چگونه یک ضد آفتاب مناسب برای کودک خود تهیه کنیم؟

در هنگام خرید ضد آفتاب، ممکن است با انواع مختلف و متنوعی از کرم ها رو به ­رو شوید و به همین جهت، انتخاب کردن بهترین نوع آن برای شما دشوارتر باشد. برای انتخاب یک ضد آفتاب مناسب و سازگار با پوست کودک خود بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

۱)  UVA و UVB هر دو جزء اشعه­های مضر و تاثیرگذار بر روی پوست کودک به شمار می­آیند. به همین دلیل باید ضد آفتاب کودک را به نحوی انتخاب کنید که بتواند از پوست کودک در مقابل این دو اشعه محافظت کند.

۲) از کرم ضد آفتاب ضد آب و مقاوم در برابر آب استفاده کنید. این کرم ضد آفتاب­ کودک به خوبی می­توانند پوست کودک را پوشش دهند و در مواقع تماس پوست کودک با آب به خصوص در استخر و پارک، ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ماندگار باشند.

۳) SPF مناسب برای یک ضد آفتاب کودک، باید ۳۰ درصد و یا بالاتر باشد. بر روی ضد آفتاب نیز عبارت “طیف گسترده” قرار داده شده باشد تا بدین وسیله بتواند از پوست کودک در برابر اشعه مضر آفتاب مراقبت کند.

۴) برچسب پشت و روی ضد آفتاب و بروشور داخل آن را مطالعه کنید. در صورتی که پوست کودک شما حساس است و در برابر آفتاب خیلی سریع تحریک می­شود، بهتر است ضد آفتابی تهیه کنید که از ترکیبات فعالی نظیر اکسید روی، دی­اکسید تیتانیوم و آووبنزون برخوردار باشد.

روش استفاده از ضد آفتاب کودک

برای استفاده از ضد آفتاب کودک باید به شیوه زیر عمل کرد:

  • ۳۰ دقیقه قبل از خارج شدن از منزل، تمامی قسمت ­های صورت و بدن کودک را (که ممکن است در معرض نور خورشید قرار بگیرد) به وسیله ضد آفتاب بپوشانید.
  • هر ۲ ساعت یک بار، ضد آفتاب کودک را تمدید کنید. در صورت شنا کردن و یا قرار گرفتن کودک در محیط ­های گرم (که باعث افزایش تعریق بدن می­شود) بهتر است ضد آفتاب را در تعداد دفعات بیشتری تمدید کرد.
  •  در زمانی که هوا ابری و یا بارانی است نیز اشعه مضر فرا بنفش آفتاب، مهار نمی­شود. به همین دلیل باید در تمامی شرایط آب­ و هوایی بر روی پوست کودک، ضد آفتاب زده شود.
  • به تاریخ انقضای ضد آفتاب توجه کنید. در صورت تغییر رنگ و سازگاری ضد آفتاب از مصرف آن خودداری کنید و از یک ضد آفتاب جدید برای کودک خود استفاده کنید.

آشنایی با ویژگی ها و نکاتی در خرید کرم ضد آفتاب کودک

امروزه بسیاری از والدین به زیبایی و سلامت پوست کودک خود اهمیت می دهند و به همین دلیل اقدام به خرید کرم ضد آفتاب کودک می نمایند. ولی زمانی که می خواهند این کرم را خریداری نمایند باید به ویژگی های آن توجه بسیار زیادی داشته باشند تا بهترین کیفیت و برند آن را خریداری...

فهرست