نسخه اول

خرید فرآورده های ضد عرق

تعریق یکی از مهم ترین و حیاتی ترین واکنش های بدن است. مواد زائد از طریق تعریق از بدن دفع میشوند. همچنین تعریق باعث می شود تا دمای بدن تنظیم شود به همین دلیل است که در آب و هوای گرم بیشتر عرق می کنیم. غدد عرق بسیار زیاد هستند و در سرتاسر بدن ما پراکنده شده اند. جالب است بدانید که خود عرق هیچ بویی ندارد اما وقتی در سطح پوست محیط مرطوبی را به وجود می آورد باکتری ها در این محیط مرطوب شروع به رشد کرده و عامل ایجاد بوی نامطبوع هستند.

فرآورده های ضد عرق چگونه کار می کنند

فرآورده های ضد عرق اولین خط درمان برای مبارزه با تعریق بیش از حد زیر بغل، دست ها، پاها و گاهی صورت هستند. این فرآورده ها به عنوان اولین خط درمانی  شناخته میشوند چرا که کمتر تهاجمی بوده و از نظر متخصصین بهتر است تا قبل از استفاده و امتحان روش های دیگر، ابتدا از محصولات ضد عرق استفاده شود. همچنین محصولات ضد عرق ارزان تر از داروها بوده و استفاده ه ی ساده تری دارند.

فرآورده های ضد عرق معمولا روی پوست قرار می گیرند به همین دلیل است که گاهی میبینیم که رو بسته بندی ها واژه ی استفاده ی موضعی درج می شود. به محض اینکه یک فرآورده ی ضد عرق را روی پوست قرار می دهید، تعریق زیر بغل یا تعریق روی دست ذرات ضد عرق را حل کرده و به داخل پوست می کشد، این ذرات پلاگین های سطحی را درست زیر سطح پوست تشکیل می دهند.  این جریان فرآیند تعریق را متوقف می کند. اما باید بدانید که این یک جریان موقت است و پس از شستشو دوباره باید از یک ضد عرق استفاده کنید.

فرآورده های ضد عرق را می توانید بدون نسخه ی پزشک از داروخانه ها تهیه کنید، البته انواع قوی تر این محصولات باید توسط پزشک متخصص تجویز شوند. گاهی بیماری در حدی زیاد است که فرد قادر به انجام کارهای روزانه خود نیست. به طور مثال افرادی که کف دستشان بیش از اندازه عرق می کند نمی توانند بسیاری از کارها را به طور معمول انجام دهند. و یا افرادی که زیر بغلشان به شدت عرق می کند و بوی زننده ای دارد از این موضوع رنج می برند و نیاز به درمان دارند. فرآورده های ضد عرق را می توانید به عنوان راه حل این مشکلات استفاده کنید. ضد عرق هایی که قدرت زیادی دارند با قیمت بالایی در بازار به فروش می رسند و بیشتر مصرفشان با نسخه پزشک مجاز است.

تفاوت ضد عرق و دئودورانت

گاهی افراد فرآورده های ضد عرق را با دئودورانت اشتباه می گیرند. باید گفت که این دو محصول تفاوت عمده ای با یکدیگر دارند. ضد عرق ها با ساز و کاری که در بالا توضیح داده شد از تعریق به طور کلی جلوگیری می کنند. بنابراین وقتی شما یک ضد عرق را استفاده می کنید در واقع دیگر عرق نخواهید کرد. البته تا مدت زمان محدودی. اما وقتی یک دئودورانت را استفاده می کنید تعریق اتفاق می افتد ولی دیگر بوی نامطبوعی نخواهد داشت. چرا که دئودورانت ها باکتری های موجود در عرق را که عامل بوی بد هستند، گرفته و نابود می کنند. پس قبل از اینکه تعریق اتفاق بیفتد بهتر است تا از یک محصول ضد عرق استفاده کنید و بعد از تعریق دئودورانت را به محل مورد نظر بزنید.

ضد عرق ها مضر هستند؟

بهتر است بدانید که فرآورده های ضد عرق اگر درست و با در نظر گرفتن نکات بهداشتی مورد استفاده قرار گیرند نه تنها مضر نیستند بلکه به شما کمک خواهند کرد تا از شر مشکلاتی که تعریق های شدید به وجود می آورد رها شوید. نکته ی مورد اهمیت این است که یک محصول ضد عرق قط باید در منطقه ای که تعریق اتفاق می افتد استفاده شود. شایان ذکر است که استفاده ی بیش از اندازه از یک محصول می تواند مضراتی داشته باشد. بنابراین اگر از مشکل تعریق زیر بغل رنج می برید باید بدانید که سطح پوست زیر بغل نسبت به پوست تمامی بدن بسیار کم است و غدد عرق در تمامی بدن ما پراکنده شده اند پس عرق نکردن فقط یک بخش کوچک به احتمال زیاد نمی تواند مشکلی ایجاد کند و در تنظیم دمای بدن نیز نقش پررنگی ندارد. به علاوه این نکته نیز باید مورد توجه قرار گیرد که ضد عرق ها به هیچ عنوان تعریق را کاملا و صددرصد متوقف نمی کنند و مقداری کمی باقی می ماند. بنابراین نیاز نیست که نگران این موضوع باشید.

انواع مختلف فرآورده های ضد عرق

بهتر است تا قبل از خرید نسبت به تمامی انواع مختلف ضد عرق ها آگاهی داشته باشید.

اسپری های پودری

زمانی که شما این فرآورده ی ضد عرق را اسپری می کنید کمی خیس است اما پس از خشک شدن ظاهری پودری و سفید خواهد داشت. تعریق را به شدت کم میکنند و برای افرادی که تعریق بسیار زیادی دارند محصول مناسبی خواهند بود. در ابتدا کمی سرد هستند، اما بعد از مدتی به دمای آن عادت خواهید کرد و احساس طراوت و شادابی خواهید داشت. این محصولات برای زمانی که میخواهید ورزش کنید و مطلع هستید که به شدت عرق خواهید کرد بسیار مناسب هستند. مزیت دیگر آن ها این است که از آنجایی که اپلیکاتور یا همان سر اسپری به بدن برخورد نمی کند، دیگران نیز به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

رولی

این فرآورده  ضد عرق می تواند برای پوستی که شیو شده و کاملا تمیز است انتخاب خوبی باشد. این محصول کاملا شخصی است و از آنجایی که با پوست شما تماس پیدا می کند بهتر است تا هرگز دیگران از آن استفاده نکنند. این رول ها معمولا پوست را در ابتدا کمی سرد می کنند و سپس دما آنها با بدن هماهنگ خواهد شد. محافظت قوی دارند و تا چند ساعت پاسخگو هستند.

نامرئی

این مدل از فراورده های ضد عرق هیچ لکی از خود به جا نمی گذارند. بنابراین بهترین انتخاب برای  مهمانی ها و قرار هایی هستند که لباس گران قیمتی پوشیده اید و نمی خواهید هیچ لکی روی آن بماند.

 جامد

فرآورده های ضد عرق جامد به صورت پودر در بازار موجود هستند و ممکن است روی لباس شما لکه هایی ایجاد کنند. این محصولات برای افرادی که با خیس شدن پوستشان هنگام استفاده ار محصولات ضد عرق مشکل دارند انتخاب خوبی است.

کریستالی

ضد عرق های کریستالی از نمک های معدنی طبیعی ساخته شده اند. این محصولات انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی است که فقط به محصولات طبیعی اعتماد دارند و از محصولات شیمیایی گریزان هستند. همچنین اگر پوست حساسی دارید و یا در دوران بارداری و یا شیردهی به سر می برید بهتر است از این نوع محصولات استفاده کنید چرا که محصولات طبیعی کمترین میزان خطر را دارند.

دستمال های ضد عرق

این دستمال ها هر کدام در یک پک جداگانه به فروش می رسند. شما امکان استفاده از آن ها را فقط برای یک بار دارید و بعد از استفاده باید آن ها را دور بیاندازید. از آنجایی که خیلی کوچک هستند و جای بسیار کمی را اشغال می کنند بهترین انتخاب برای گذاشتن داخل کیف و چمدان به شمار می آیند. بنابراین اگر یک دستمال ضد عرق در کیفتان داشته باشید و خارج از منزل احساس کردید که درحال تعریق هستید سریع می توانید از آن استفاده کنید. به طور معمول داروخانه ها وفروشگاه های آنلاین دستمال های ضد عرق را برای فروش دارند. همچنین اگر فرزندتان دست هایش به شدت عرق می کنند و در مدرسه برای نوشتن با مشکل مواجه است این محصول به راحتی در کوله پشتی مدرسه قرار می گیرد و به راحتی قابل استفاده است.

عطری و یا بدون عطر

انتخاب یک محصول ضد عرق عطری یا بدون عطر یک انتخاب کاملا شخصی محسوب می شود. اگر می خواهید بعد از استفاده از یک محصول ضد عرق از پرفیوم و یا ادکلن استفاده کنید پس پیشنهاد میکنیم که محصول ضد تعریق خود را بدون بو انتخاب کنید. چرا که اگر محصول ضد تعریق نیز عطری باشد، این امکان وجود دارد که رایحه ها با یکدیگر مخلوط شده و بوی ناخوش آیندی به وجود بیاید.

استفاده مناسب

دقت کنید که اعتدال در هر امری واجب است. پس بهتر است تا ابتدا بروشور محصولی که خریداری می کنید را به طور کامل و دقیق مطالعه کنید. سپس بهتر است نکات گفته شده در بروشور را به دقت انجام دهید. بعضی از محصولات را بهتر است تا قبل از استفاده روی پوست تست کنید. این مسائل در بروشور راهنما به طور کامل توضیح داده شده است. استفاده بیش از اندازه از یک محصول می تواند ضررهایی را برای بدن شما به وجود بیاورد. همچنین اگر به میزان لازم استفاده نکنید ممکن است نتیجه ی مطلوبی نگیرید. بهتر است تا محصولی که انتخاب می کنید از برند آشنا و مورد اطمینانی باشد. همچنین از فروشگاه های معتبر و با سابقه خرید کنید. داروخانه ها امن ترین مکان ها برای خرید هستند. در خرید آنلاین نیز بهتر است تا به سایت معتبری رجوع کنید. همچنین در هنگام خرید به تاریخ انقضا و تاریخ تولید توجه کافی داشته باشد. اگر تاریخ روی محصول درج نشده است از خرید آن اجتناب کنید.

“آشنایی با انواع محصولات ضد عرق در داروخانه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 + 8 =

فهرست