نسخه اول

بی خوابی

اشکال در به خواب رفتن، بیدار شدن های مکرر در طول شب همراه با ناتوانی یا اشکال در به خواب رفتن دوباره، همچنین بیدارشدن های خیلی زود در صبح و در نتیجه خوابی که باعث تجدید قوا نشود را بی‌خوابی می گویند.

🍀در طب سنتی برای درمان بی خوابی، گیاهان دارویی علف چای، شمعدانی عطری، گل ساعتی و سنبل الطیب و نیز داروهای گیاهی ترکیبی متعددی  (سنبل الطیب+ بادرنجبویه)، (سنبل الطیب+گل ساعتی+رازک+بادرنجبویه)، (سنبل الطیب+گل ساعتی) و (سنبل الطیب+ بادرنجبویه+گل گاو زبان+بابونه+ اسطوخودوس) از دیرباز کاربرد داشته است.

☘️ داروهای گیاهی PERFORAN, HYPICUM , HYPIRAN,HYPIFOR و NERVOXIN با اشکال قرص، کپسول یا قطره خوراکی، حاوی عصاره خشک سرشاخه گلدار گیاه علف چای می باشند و به منظور درمان افسردگی، بی خوابی، اضطراب،سردردهای عصبی، سردردهای دوران قاعدگی و میگرن مورد استفاده قرار می گیرند.

☘️  قطره گیاهی DEPROHERB Drop حاوی اسانس شمعدانی عطری مي باشد و براي درمان افسردگي مصرف مي شود.

☘️  داروهای گیاهی PASIPAY و PASIFLORIN از عصاره هیدروالکلی گیاه گل ساعتی تهيه شده اند و به اشکال قطره یا محلول خوراکی، به عنوان آرام بخش و خواب آور در تنش های عصبی و بیخوابی به کار می روند.

☘️  داروهای گیاهی VALIRIS ,VALERIAN, SEDAMIN , NEUROGOL FORT به شکل های قرص و کپسول از عصاره خشک ریشه و ریزوم گیاه سنبل الطیب تهيه شده اند. این فرآورده ها در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بیخوابی کاربرد دارند.

☘️  قرص گیاهی TRANQUIVAL حاوي عصاره خشک ریشه و ریزوم سنبل الطیب، عصاره خشک گل ساعتی، گل آذین گیاه رازک و عصاره بادرنجبویه است و در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرد.

☘️  قرص و شربت گیاهی VALERIC از عصاره ریشه و ریزوم سنبل الطیب و عصاره برگ بادرنجبویه تهیه شده است و در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی کاربرد دارد.

☘️  قرص گیاهی VALIFLOR  از عصاره ریشه و ریزوم سنبل الطیب و عصاره گل ساعتی تهیه شده است. این فرآورده در موارد تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرد.

☘️ پودر گیاهی ALTHIB حاوي ريزوم و ريشه سنبل الطيب، برگ بادرنجبويه، سرشاخه هاي گلدار گاو زبان، گل هاي بابونه و برگ اسطوخودوس است و در درمان اضطراب، بی خوابی و سردردهای با منشاء عصبی کاربرد دارد.

فهرست