فرآورده های طبیعی / دستگاه ادراری / سنگ کلیه و عفونت مجاری ادرار

سنگ کلیه و عفونت مجاری ادراری

بیماری سنگ کلیه اغلب با دردهای شدید و عودکننده‌ در ناحیه پشت و شکم شناخته می شود. ضمنا این بیماری ممکن است با خون ادراری، استفراغ و ادرار دردناک همراه باشد.

علاوه بر کاربرد سنگ شکنی و جراحی برای خارج کردن سنگ کلیه، امروزه انواعی از درمان های دارویی نیز به منظور کاهش درد و کمک به دفع سنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

🍀 در طب سنتی برای درمان سنگ کلیه و عفونت مثانه و مجاری ادراری، داروهای گیاهی از گیاهان دم اسب و گزنه و همینطور داروهای گیاهی ترکیبی از اجزاء چند گیاه (بذر کدو+برگ شالک+برگ علف طلایی)، (رازیانه+زیره سبز+برگ بو+دم گیلاس+ذرت+خارخاسک+تخم خربزه)، (دم آلبالو+ذرت+خارخاسک+پونه) معرفي شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

البته باید در نظر داشت که استفاده از داروهای گیاهی نمی تواند جایگزین داروهای متعارفی باشد که توسط پزشک تجویز می شود.

☘️ قرص گیاهی NETONAL حاوی عصاره برگ گزنه است. این فرآورده جهت رفع عفونت مجاری ادراری، پیشگیری و درمان سنگ کلیه، به عنوان مدر و کمک کننده به دفع سنگ کلیه، ضد التهاب مجاری ادراری و نیز به عنوان درمان کمکی در درمان روماتیسم استفاده می شود.

☘️ داروهای گیاهی EQUIDIURET و MODERIC حاوی عصاره خشک گیاه دم اسب می باشد. این داروها به شکل قرص و به عنوان یک دیورتیک ملایم و شستشو دهنده مجاری ادراری (عفونی و ملتهب) و به منظور درمان بیماری های مجاری ادرار، مثانه و کلیه به کار می رود.

☘️ قرص گیاهی LITHOREX-B حاوی عصاره بذر کدو، برگ شالک و برگ علف طلایی می باشد. این داروی گیاهی به منظور پیشگیری و دفع سنگ کلیه و مثانه، رفع عفونت مجاری ادرای، درمان مثانه تحریک پذیر، هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات و التهاب و اسپاسم مورد مصرف قرار می گیرد.

☘️ قطره گیاهی SANKOL حاوي عصاره دانه رازیانه، دانه زیره سبز، برگ بو، دم گیلاس، کاکل ذرت، خارخاسک و تخم خربزه مي باشد. این داروی گیاهی برای دفع سنگ های مجاری ادرار، تسکین دردهای کلیوی و درمان عفونت های مجاری ادراری به کار می رود.

☘️ پودر گیاهی DIURETIC تهيه شده از دم آلبالو، کاکل ذرت، میوه خارخاسک و برگ پونه است كه در تخفیف نشانه های خیز در نارسایی احتقانی قلب و کم‌کاری کلیه، عفونت های دستگاه ادراری و همینطور کمک به دفع سنگ های مجاری ادرار و فشار خون بالا موثر است.

درباره فرآورده های طبیعی درمان سنگ کلیه و عفونت مجاری ادراری بیشتر بدانید

سنگ کلیه، رسوبات سختی است که در کلیه ها تشکیل می شود. این سنگ ها برای خارج شدن از بدن باید از طریق دستگاه و مجاری ادراری عبور کنند. عبور سنگ کلیه از مجاری ادراری می تواند بسیار دردناک باشد.  با این وجود فرآورده های طبیعی درمان سنگ کلیه و عفونت مجاری ادراری  به مدیریت...

فهرست