فرآورده های طبیعی / دستگاه تنفس / التهاب و خارش گلو

التهاب و خارش گلو

التهاب گلو یا فارنژین، یکی از علامت های شایع در بسیاری از بیماری‌های عفونی و التهابی دستگاه تنفس فوقانی است که می تواند ناشی از عفونت های ویروسی یا باکتریال و حتی غیرعفونی باشد. التهاب گلو در بسیاری موارد با درد و خارش و گاه با تب و سرفه همراه است.

صحیح ترین اقدام در مواقع بروز التهاب گلو، مراجعه به پزشک به منظور شناسایی علت این عارضه و به کار گیری روش درمان صحیح است.

🍀در طب سنتی برای درمان التهاب و خارش گلو از گیاهان دارویی متعددی نام برده شده است. گیاهان بابونه، مریم گلی، نعناع، شیرین بیان، رازیانه و ختمی از جمله این گیاهان به شمار می آیند.

🍀در حال حاضر شرکت های داروسازی، داروهای گیاهی سودمندی را از بابونه و مریم گلی و نیز داروهای گیاهی ترکیبی متعددی از (نعناع+شیرین بیان)، (نعناع+شیرین بیان+رازیانه)، (شیرین بیان+رازیانه) و (شیرین بیان+نعناع+ ختمی) را تهیه و در اختیار ما قرارداده اند

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروهای گیاهی MATRICA و BABOONEH به شکل قطره از عصاره هیدروالکلی گیاه بابونه تهیه شده اند و برای درمان التهاب بافت مخاطی دهان و سایر قسمت های دستگاه گوارش و التهاب مجاری تنفسی (به صورت بخور) به کار می رود. علاوه بر این،این داروها  دارای اثرات ضداسپاسم و ضدنفخ نیز می باشند.

☘️ داروی گیاهی MASUMINT حاوی اسانس نعناع  و عصاره شیرین بیان می باشد که برای درمان حساسیت و خارش گلو، سرفه و نفخ معده به کار می‌رود.

☘️ داروی گیاهی MENTHAZIN  به شکل قرص از ترکیب اسانس نعناع، اسانس رازیانه و عصاره شیرین بیان تهیه شده است و در درمان حساسیت و خارش گلو، سرفه و نفخ معده استفاده می شود.

☘️ داروی گیاهی RASIN  که به صورت قرص عرضه می شود حاوی اسانس رازیانه و عصاره ریشه شیرین بیان می باشد که برای درمان نفخ معده، سرفه، حساسیت و خارش گلو کاربرد دارد.

☘️ داروی گیاهی SALVISAN حاوی عصاره هیدروالکلی مریم گلی است که به صورت ژل موضعی برای برای رفع التهاب غشای مخاطی دهان و گلو مصرف می گردد.

☘️ داروی گیاهی ALTHADIN حاوی عصاره تام ریشه شيرين بيان،  پودر گل ختمي و نعناع می باشد و به منظور درمان التهاب و تحريكات مخاط گلو و نیز به عنوان خلط آور در سرفه هاي تحريكي ناشی از افزايش ترشحات مجاري تنفسی فوقانی به شکل قرص مکیدنی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآورده های طبیعی درمان التهاب و خارش گلو

هر چقدر هم که فرد سالم باشد، گاهی اوقات دچار گلو درد میشود. گلو درد بخشی از پاسخ ایمنی طبیعی بدن به عفونت ها و عوامل تحریک کننده است. پاسخ ایمنی بدن منجر به ایجاد التهاب و تورم در غشاهای مخاطی در گلو می شود، که با خارش همراه است. التهاب و خارش گلو مخصوصا...

فهرست