سرفه

سرفه واکنش دفاعی بدن به مواد محرک تنفسی، آلودگی هوا یا برای دفع ترشحات محسوب می شود.

عفونت، ریفلاکس معده‌ای مروی، آلودگی هوا، سینوزیت، حساسیت، جسم خارجی، و همینطور عوامل روانی، ممکن است علت ایجاد سرفه باشد.بدیهی است که اصلی ترین اقدام برای درمان سرفه، مراجعه به پزشک به منظور شناسایی و رفع علت زمینه ای ایجاد این عارضه است.

🍀 در طب سنتی جهت درمان سرفه، داروهای گیاهی از آویشن، عشقه، زنجبیل وحشی اروپایی و نیز داروهای گیاهی ترکیبی متعددی به اشکال زیر در دسترس می باشد: (شیرین بیان+اکالیپتوس+فلفل قرمز)، (ختمی+آقطی+ سرخارگل)، (آویشن+عشقه)،(آویشن+عسل)، (آویشن+ تیمول)، (آویشن+انیسون ستاره ای)، (آویشن شیرازی+رازیانه شیرین) و (آویشن+اکالیپتوس+ مرزه+رازیانه).

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

🍀 داروهای گیاهی زیر از عصاره سرشاخه گلدار آویشن تهیه شده است، به شکل شربت یا قطره  ساخته شده و به عنوان ضد سرفه و خلط آور به کار می روند:

BRONCOSIN ,AVIPECT ,TUSSIAN, DIATUSSIN ,THYMICOLD ,BRONCHO T.D, THYMORANT, DEROSIL

☘️ داروهای گیاهی HONY TUSS، DIATUSSIN,از ترکیب عصاره گیاه آویشن و عسل تهیه شده اند و به عنوان ضدسرفه و خلط آور به کار می‌روند.

☘️ داروی گیاهی THYMEX حاوی عصاره هیدروالکلی آویشن و تیمول می باشد که به عنوان ضد سرفه و خلط آور استفاده می گردد.

☘️ داروی گیاهی TUSSIGOL تهیه شده از عصاره آویشن  و اسانس انیسون ستاره ای است که به شکل قطره و به عنوان ضد سرفه و خلط آور مصرف می شود.

☘️ قطره گیاهی TUSSIVIN از اسانس آویشن شیرازی و اسانس رازیانه شیرین تهیه شده و به عنوان ضد سرفه و خلط آور به کار می رود.

☘️ داروی گیاهی THYMAKSAN از عصاره هیدروالکلی آویشن و عشقه تهیه شده است و به شکل شربت به عنوان ضد سرفه و خلط آور استفاده می گردد.

☘️ شربت های گیاهی PECTOGOL و PRUSPITAN تهیه شده از عصاره خشک برگ گیاه عشقه است و در درمان سرفه به خصوص سرفه های خلط دار و برونشیت به کار می رود.

☘️ داروی گیاهی TUSSIVIN تهیه شده از دانه رازیانه، برگ مرزه، برگ اکالیپتوس و عصاره هیدروالکلی برگ آویشن است که به صورت قطره خوراکی تهیه شده و به عنوان ضد سرفه و خلط آور استفاده می شود.

☘️ داروی گیاهی LICOPHAR شامل عصاره خشک شیرین بیان، اسانس اکالیپتوس،  فلفل قرمز و منتول می باشد که به صورت قرص مکیدنی به عنوان ضدالتهاب، خلط آور و ضدسرفه مصرف می گردد.

☘️ داروی گیاهی PHYTOCOLD حاوی ریشه ختمی، گل آقطی و اندام های هوایی گیاه سرخارگل به شکل قرص است و در درمان کمکی علائم سرماخوردگی، گرفتگی بینی و سینوس ها و به عنوان خلط آور به کار می رود.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

معرفی فرآورده های طبیعی درمان سرفه

بهترین فرآورده های طبیعی درمان سرفه کدام ها هستند؟ در ادامه به بررسی مهمترین ترکیبات طبیعی برای از بین بردن سرفه های مزمن بپردازیم، با ما همراه باشید. سرفه به ویژه سرفه های شدید می تواند علل مختلفی داشته باشد و همه ی ما در بازه های مختلف زندگی مان گرفتار این نوع سرفه ها...

فهرست