فرآورده های طبیعی / دستگاه تنفس / سرماخوردگی و احتقان بینی

سرماخوردگی و احتقان بینی

سرماخوردگی یک عفونت واگیردار خفیف دستگاه تنفس فوقانی است. ویروس های عامل ایجاد این عفونت، متعلق به رینوویروس ها هستند که از طریق گلو، بینی و سینوس ها وارد بدن می شوند.

سرماخوردگی معمولاً با خستگی، عطسه و سردرد آغاز می‌شود و با علائمی چون سرفه، گلودرد، آبریزش بینی و تب ادامه پیدا می کند. علائم سرماخوردگی معمولاً بعد از ۳ تا ۷ روز برطرف می‌شود. البته رفع برخی علائم ممکن است بیشتر طول بکشد.

🍀در طب سنتی به منظور بهبود سرماخوردگی و رفع احتقان بینی، از گیاهان دارویی مختلفی نام برده شده است که از آنها می توان به ختمی، آقطی، سرخارگل، اکالیپتوس، نعناع، نعناع فلفلی، آویشن، آویشن باریک، آویشن صغیر، مورد، پوتار، رازیانه، بابونه،بومادران، زنجبیل و شیرین بیان نام برد. معمولا این گیاهان دارویی به صورت ترکیب با هم یا با بعضی مواد به دست آمده از گیاهان، مواد معدنی یا مواد شیمیایی مانند: منتول، تیمول، کامفر، بنزوئن، متیل سالیسیلات، اسید اسکوربیک، عسل و روی، عرضه می شوند.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروی گیاهی PHYTOCOLD حاوی ریشه ختمی، گل آقطی و اندام های هوایی سرخارگل است و به شکل قرص جهت درمان کمکی علائم سرماخوردگی، گرفتگی بینی، سینوس ها و به عنوان خلط آور به کار می رود.

☘️ داروی گیاهی REMICOLD حاوی عصاره خشک گیاه سرخارگل است که به شکل کپسول و به عنوان تقویت کننده سیستم های دفاعی بدن جهت کمک به درمان عفونت های مجاری تنفسی و ادراری و سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

☘️ داروی گیاهی ZINCOLD حاوی عصاره خشک ریشه گیاه سرخارگل، عصاره خشک ریشه شیرین بیان، اسید آسکوربیک و روی می باشد و شکل شربت جهت تقویت سیستم دفاعی بدن در کمک به درمان عفونت های مجاری تنفسی فوقانی، سرفه و سرماخوردگی استفاده می شود.

☘️ داروی گیاهی PHYTOGRIP از ترکیب عصاره فلوئیدی گل خشک آقطی، اندام هوایی اکیناسه، ریزوم زنجبیل، گل بومادران،گل بابونه، برگ نعناع، عصاره خشک میوه آقطی، عسل طبیعی ساخته شده است و به شکل شربت در پیشگیری و درمان سرماخوردگی،سرفه و به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن به کار می‌رود.

☘️ قطره گیاهی MENTHORAFORT Drop تهیه شده از اسانس گیاه نعناع، به عنوان ضد احتقان بینی و جهت برطرف نمودن دردهای موضعی، به خصوص در ناحیه سر، صورت و گردن استفاده می شود.

☘️ قطره گیاهی MENTHOL تهیه شده از اسانس گیاه نعناع، به عنوان ضداحتقان بینی و جهت برطرف نمودن دردهای موضعی، به خصوص در ناحیه سر، صورت و گردن به کار می رود.

☘️ قطره گیاهی DINE EUCALYPTUS شامل اسانس اکالیپتوس، اسانس آویشن، اسانس رازیانه، اسانس نعناع و تنتور اکالیپتوس می باشد و جهت رفع نشانه‌های سرماخوردگی، سرفه و احتقان بینی به کار می‌رود.

☘️ کرم گیاهی COLDRUB حاوی اسانس اوکالیپتوس، منتول، کامفر است که به عنوان درمان کمکی در برطرف نمودن نشانه‌های سرماخوردگی، سرفه و احتقان بینی به کار می‌رود و به عنوان ضد درد موضعی دردهای جزئی عضلانی را تسکین می‌دهد.

☘️ پماد گیاهی THERMORUB Oint شامل اسانس اکالیپتوس، کامفر، ال منتول می باشد و در درمان احتقان بینی، تسکین موقتی دردگلو، سینه و ماهیچه ها مصرف می گردد.

☘️ پماد گیاهی BEBECOLD که حاوی اکالیپتوس، تیمول و منتول است، به صورت استنشاقی به عنوان یک داروی کمکی در درمان سرماخوردگی ناراحتی های تنفسی و سرفه کودکان به کار می رود.

☘️ داروی گیاهی PHYTOCIN حاوی اسانس اکالیپتوس و پودر منتول است و  به شکل سوسپانسیون جهت رفع علایم سرماخوردگی، سرفه و احتقان بینی مصرف می گردد.

☘️ داروی گیاهی DECONJESTANT تهیه شده از ترکیبات گیاهی منتول، کامفر و متیل سالیسیلات؛ جهت برطرف کردن احتقان بینی به شکل قلم استنشاقی به کار می‌رود.

☘️ داروی گیاهی GOLDARU EUCALYPTUS حاوی تنتور اکالیپتوس، تنتور بنزوئن و پودر منتول می باشد و برای برطرف نمودن نشانه های سرماخوردگی، سرفه و احتقان بینی، به شکل محلول استنشاقی استفاده می شود.

☘️ داروی گیاهی GOLCHAI EUCALYPTUS تهیه شده از عصاره هیدروالکلی اکالیپتوس و عصاره هیدروالکلی نعناع فلفلی است و جهت رفع نشانه های سرماخوردی، سرفه و احتقان بینی به صورت محلول استنشاقی مورد استفاده قرار می گیرد.

☘️ داروی گیاهی IRAN DARUK EUCALYPTUS از ترکیب تنتور اکالیپتوس، تنتور مورد، تنتور پوتار و منتول به صورت پودر برای بخور ساخته شده است و جهت رفع نشانه های سرماخوردگی، سرفه و احتقان بینی به کار می رود.

☘️ داروی گیاهی IRAN DARUK EUCALYPTUS حاوی برگ اکالیپتوس، برگ مورد، برگ پوتار، برگ آویشن باریک و برگ آویشن صغیر است و به شکل محلول استنشاقی برای برطرف نمودن نشانه‌های سرماخوردگی، سرفه و احتقان بینی به کار می‌رود.

☘️ داروی گیاهی DINEH از ترکیب دانه رازیانه، برگ مورد، برگ اکالیپتوس، برگ آویشن و گل بابونه ساخته شده است و به صورت پودر به منظور برطرف نمودن نشانه‌های سرماخوردگی، سرفه و احتقان بینی استفاده می شود.

☘️ داروی گیاهی PURSINA EUCALYPTUS از تنتور اکالیپتوس و پودر منتول ساخته شده است و به شکل محلول استنشاقی برای برطرف نمودن نشانه های سرماخوردگی، سرفه و احتقان بینی استفاده می شود.

☘️ داروی گیاهی AHURA DAROU EUCALYPTUS که از عصاره هیدروالکلی اکالیپتوس و منتول تهیه شده است و به شکل محلول استنشاقی جهت برطرف نمودن نشانه های سرماخوردگی سرفه و احتقان بینی به کار می رود.

معرفی دستگاه بخور و انواع آن

مقدمه دستگاه بخور دستگاهی است که میزان رطوبت هوا را افزایش می دهد طوری که تنفس در محیط آسوده تر انجام شده و رطوبت پوست نیز با مخاطره روبه رو نشود؛ در مکان هایی با آب و هوای خشک و یا در فصول سرد که رطوبت هوا کاهش می یابد، خشکی هوا مشکلات زیادی ایجاد…

درمان طبیعی سرماخوردگی

حتی زمانی که در منزل هستید، یک سرماخوردگی ساده می تواند کلافه کننده باشد. بدن درد همراه با تب خفیف و گرفتگی بینی می تواند هر کسی را بی حوصله و عصبی کند. اما فراورده های طبیعی زیادی برای درمان سرماخوردگی های ساده و احتقان بینی وجود دارند تا علائم شما را تا حد زیادی...

فهرست