اضطراب

اضطراب یا دلشوره، یک احساس ناخوشایند و مبهم توام با هراس و نگرانی با منشأ ناشناخته است. با وجود اینکه معمولا همهٔ انسان‌ها در طول زندگی خود دچار اضطراب می‌شوند ولی ‌این بیماری در خانم‌ها، طبقات کم‌ درآمد و افراد میان‌سال و سال‌خورده نسبت به بقیه افراد بیشتر دیده می‌شود.

🍀 در طب سنتی برای درمان اضطراب از گیاهان دارویی گل ساعتی، سنبل الطیب، علف چای، شمعدانی عطری نام برده شده است و نیز داروهای گیاهی ترکیبی متعددی (سنبل الطیب+ بادرنجبویه)، (سنبل الطیب+گل ساعتی+رازک+بادرنجبویه)، (سنبل الطیب+گل ساعتی) و (سنبل الطیب+ بادرنجبویه+گل گاو زبان+بابونه+ اسطوخودوس) مورد معرفی قرار گرفته است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️  داروهای گیاهی HYPIRAN , HYPICUM ,HYPIFOR  ,NERVOXIN ,PERFORAN حاوي عصاره خشک سرشاخه گلدار گیاه علف چای هستند و به اشکال قرص، کپسول یا قطره به منظور درمان افسردگی، بی خوابی، اضطراب، سردردهای عصبی، سردردهای دوران قاعدگی و میگرن به کار می روند.

☘️  داروهای گیاهی VALIRIS ,VALERIAN, SEDAMIN , NEUROGOL FORT به شکل های قرص و کپسول از عصاره خشک ریشه و ریزوم گیاه سنبل الطیب تهيه شده اند. این فرآورده ها در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بیخوابی کاربرد دارند.

☘️  داروهای گیاهی PASIPAY و PASIFLORIN از عصاره هیدروالکلی گیاه گل ساعتی تهيه شده اند و به اشکال قطره یا محلول خوراکی، به عنوان آرام بخش و خواب آور در تنش های عصبی و بیخوابی به کار می روند.

☘️ قرص گیاهی NEUROGOL حاوی عصاره خشک ریشه و ریزوم سنبل الطیب و عصاره بادرنجبویه است كه جهت درمان تنش‌های عصبی، اضطراب و بیخوابی کاربرد دارد

☘️ قرص گیاهی TRANQUIVAL حاوي عصاره خشک ریشه و ریزوم سنبل الطیب، عصاره خشک گل ساعتی، گل آذین گیاه رازک و عصاره بادرنجبویه است و در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی مصرف مي شود.

☘️  قرص و شربت گیاهی VALERIC از عصاره ریشه و ریزوم سنبل الطیب و عصاره برگ بادرنجبویه تهیه شده است و در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی به کار می رود.

☘️ داروی گیاهی VALIFLOR به شکل قرص از عصاره ریشه و ریزوم سنبل الطیب و عصاره گل ساعتی تهیه شده است. این فراورده در تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی مصرف مي شود.

اضطراب

اختلالات اضطراب، یک اختلال شایع میان افراد است که بعضا ممکن است شرایط سخت و ناراحت کننده ای را برای افراد ایجاد کند. برای این عارضه نیز راه حل های درمانی بسیاری وجود دارد که استفاده از داروهای گیاهی از مرسوم ترین این راه حل هاست درمان های گیاهی به عنوان یکی از بهترین درمان...

فهرست