بی خوابی

اشکال در به خواب رفتن، بیدار شدن های مکرر در طول شب همراه با ناتوانی یا اشکال در به خواب رفتن دوباره، همچنین بیدارشدن های خیلی زود در صبح و در نتیجه خوابی که باعث تجدید قوا نشود را بی‌خوابی می گویند.

🍀در طب سنتی برای درمان بی خوابی، گیاهان دارویی علف چای، شمعدانی عطری، گل ساعتی و سنبل الطیب و نیز داروهای گیاهی ترکیبی متعددی  (سنبل الطیب+ بادرنجبویه)، (سنبل الطیب+گل ساعتی+رازک+بادرنجبویه)، (سنبل الطیب+گل ساعتی) و (سنبل الطیب+ بادرنجبویه+گل گاو زبان+بابونه+ اسطوخودوس) از دیرباز کاربرد داشته است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروهای گیاهی PERFORAN, HYPICUM , HYPIRAN,HYPIFOR و NERVOXIN با اشکال قرص، کپسول یا قطره خوراکی، حاوی عصاره خشک سرشاخه گلدار گیاه علف چای می باشند و به منظور درمان افسردگی، بی خوابی، اضطراب،سردردهای عصبی، سردردهای دوران قاعدگی و میگرن مورد استفاده قرار می گیرند.

☘️  قطره گیاهی DEPROHERB Drop حاوی اسانس شمعدانی عطری مي باشد و براي درمان افسردگي مصرف مي شود.

☘️  داروهای گیاهی PASIPAY و PASIFLORIN از عصاره هیدروالکلی گیاه گل ساعتی تهيه شده اند و به اشکال قطره یا محلول خوراکی، به عنوان آرام بخش و خواب آور در تنش های عصبی و بیخوابی به کار می روند.

☘️  داروهای گیاهی VALIRIS ,VALERIAN, SEDAMIN , NEUROGOL FORT به شکل های قرص و کپسول از عصاره خشک ریشه و ریزوم گیاه سنبل الطیب تهيه شده اند. این فرآورده ها در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بیخوابی کاربرد دارند.

☘️  قرص گیاهی TRANQUIVAL حاوي عصاره خشک ریشه و ریزوم سنبل الطیب، عصاره خشک گل ساعتی، گل آذین گیاه رازک و عصاره بادرنجبویه است و در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرد.

☘️  قرص و شربت گیاهی VALERIC از عصاره ریشه و ریزوم سنبل الطیب و عصاره برگ بادرنجبویه تهیه شده است و در درمان تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی کاربرد دارد.

☘️  قرص گیاهی VALIFLOR  از عصاره ریشه و ریزوم سنبل الطیب و عصاره گل ساعتی تهیه شده است. این فرآورده در موارد تنش های عصبی، اضطراب و بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرد.

☘️ پودر گیاهی ALTHIB حاوي ريزوم و ريشه سنبل الطيب، برگ بادرنجبويه، سرشاخه هاي گلدار گاو زبان، گل هاي بابونه و برگ اسطوخودوس است و در درمان اضطراب، بی خوابی و سردردهای با منشاء عصبی کاربرد دارد.

بی خوابی

بی خوابی و اختلالات خواب از مشکلات اساسی است که امروزه بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم میکنند. این مشکل از چند جهت میتواند برای افراد مشکل آفرین باشد و از لحاظ روحی و جسمی میتواند پیامد های بسیار بدی برای شخص داشته باشد.اگر به خوابتان حساس هستید، قطعا تصور این مسئله...

فهرست