فرآورده های طبیعی / دستگاه عصبی / کم شدن حافظه و تمرکز

 

سردرد عصبی

سردرد عصبی که به آن سردرد تنشی نیز می‌گویند، یکی از رایج‌ترین انواع سردرد است که علت اصلی آن هنوز شناخته نشده است.

بعضی از شایع‌ترین عوامل بروز این سردردها که ممکن است حاد یا مزمن باشند عبارت است از: تنش‌های عضلانی ناحیه‌ سر و گردن، خستگی چشم یا مشکلات بینایی، استرس، کم خوابی، تغذبه ناکافی و فشار کاری زیاد.

🍀 در طب سنتی برای درمان سردرد عصبي داروهای گیاهی از گیاهان علف چای، شمعدانی عطری،نعناع فلفلی، بابونه و بيد و نیز داروهای گیاهی ترکیبی از (رازیانه+سنبل الطیب+بید+بادرنجبویه)، (سنبل الطیب+ بادرنجبویه+گل گاوزبان+بابونه+اسطوخودوس) معرفي شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروهای گیاهی PERFORAN, HYPICUM , HYPIRAN,HYPIFOR و NERVOXIN با اشکال قرص، کپسول یا قطره خوراکی، حاوی عصاره خشک سرشاخه گلدار گیاه علف چای می باشند و به منظور درمان افسردگی، بی خوابی، اضطراب،سردردهای عصبی، سردردهای دوران قاعدگی و میگرن مورد استفاده قرار می گیرند.

☘️ لوسيون گیاهی MENTHA از اسانس گیاه نعناع فلفلی تهیه شده است و به منظور درمان موضعی سردردهای تنشی به کار می رود.

☘️ پودر گیاهی ALTHIB حاوي ريزوم و ريشه سنبل الطيب، برگ بادرنجبويه، سرشاخه هاي گلدار گاو زبان، گل هاي بابونه و برگ اسطوخودوس است و به منظور درمان اضطراب، بی خوابی و سردردهای با منشاء عصبی به کار می رود.

☘️ قطره گیاهی ANTIMIGRAINE تهيه شده از دانه رازيانه، ريشه سنبل الطيب، پوست ساقه بيد و برگ بادرنجبويه است و به عنوان پيشگيري كننده و همینطور برطرف كننده حملات ميگرني و سردردهاي با منشاء عصبي  مصرف مي شود.

سردرد عصبی

اختلالات ناشی از سردرد، یک اختلال شایع میان افراد است که بعضا ممکن است شرایط سخت و ناراحت کننده ای را برای افراد ایجاد کند. برای این عارضه نیز راه حل های درمانی بسیاری وجود دارد که استفاده از داروهای گیاهی از مرسوم ترین این راه حل هاست . درمان های گیاهی به عنوان یکی...

فهرست