فرآورده های طبیعی / دستگاه عصبی / کم شدن حافظه و تمرکز

کم شدن حافظه و تمرکز

به کاهش توانایی افراد در فراگیری موضوعات جدید به همراه کاهش توانایی در به یادآوردن دانسته های قدیم، اختلال حافظه گفته می شود. افراد سالمند مبتلا به بیماری های تحلیل برنده مغز و اعصاب مثل آلزایمر هم به اختلال حافظه دچار هستند.

مصرف بعضی داروها (مانند: داروهای آرام بخش، ضد فشار خون، ضداسید معده، ضدالتهاب و  ضدپارکینسون)، روان‌آشفتگی (با علائمی چون: اختلال در جهت‌یابی، عدم آگاهی نسبت به زمان و مکان، توهم، هذیان، خشم و عصبانیت، اضطراب و ترس)، افسردگی،سوءتغذیه (کمبود ویتامین B12) و بعضی بیماری ها (نظیر: نارسایی تنفسی و کبدی و همینطور کم کاری یا پرکاری تیرویید) می تواند علت ضعف حافظه باشد.

🍀 برای درمان کم شدن حافظه و تمرکز، از دیرباز مصرف داروهای گیاهی از گیاه جین سینگ و همینطور داروهای گیاهی ترکیبی (کندر+زنجبیل)، (فیتوتون+جین سینگ+جینکوبیلوبا) مرسوم بوده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ كپسول گیاهی PHYTOTON حاوی عصاره خشک ریشه گیاه جین سینگ و عصاره خشک برگ گیاه جینکوبیلوبا می باشد. این دارو به عنوان تقویت کننده قوای جسمی و ذهنی کاربرد دارد و مؤثر در درمان اختلالات ادراکی و آلزایمر می باشد.

☘️ قرص گیاهی MEMORAL  تهيه شده از پودر صمغ کندر و ریشه زنجبیل می باشد و به منظور درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی (مانند کم شدن حافظه یا اختلالات ادراکی، سرگیجه، وزوز گوش) اختلالات عروقی محیطی و زوال عقل(آلزایمر) به کار می رود.

☘️ قرص گیاهی RUGINSENG حاوی عصاره خشک ریشه گیاه جینسنگ مي باشد. این فرآورده در تقویت قوای جسمی و ذهنی، کاهش ضعف و خستگی، عدم تمرکز و در دوران نقاهت و به عنوان محرک سیستم ایمنی کاربرد دارد.

☘️ قرص گیاهی HERACLES تهيه شده از عصاره خشک ریشه گیاه جین سینگ و عصاره خشک برگ گیاه جینکوبیلوبا می باشد. این دارو با هدف تقویت قوای جسمی‌ و ذهنی، کاهش ضعف و خستگی و در دوران نقاهت به عنوان محرک سیستم ایمنی مورد تجویز قرار می گیرد. همچنین این دارو به منظور افزایش تمرکز و درمان علامتی دمانس شامل دمانس دژنراتیو اولیه و دمانس عروقی، بهبود عملکرد شناختی، کاهش حافظه و وزوز گوش و سرگیجه با منشأ عروقی مصرف می شود.

کم شدن حافظه و تمرکز

کاهش حافظه و تمرکز از مشکلاتی است که بعضا در سنین مختلف جوانی یا میانسالی ممکن است اتفاق بیوفتد. این مشکل از این جهت اهمیت دارد که بسیاری از افراد نیازمند تمرکز و حافظه کافی برای موفقیت های شغلی و کاری خود هستند. کاهش پیدا کردن حافظه و تمرکز افراد ممکن است باعث شکست های...

فهرست