فرآورده های طبیعی / دستگاه ماهیچه ای و اسکلتی / دردهای عضلانی – اسکلتی و استئوآرتریت

دردهای عضلانی – اسکلتی و استئوآرتریت

منشاء دردهای عضلانی-اسکلتی معمولا از عضلات، تاندون‌ها و رباط هاست که به دو شکل حاد و مزمن مشاهده می شود.

دردهای عضلانی می‌تواند واکنش ثانویه به یک آسیب زمینه‌ای، واکنش التهابی بدن، کاهش خونرسانی به عضله، عفونت، تومور یا اسپاسم عضلانی باشند. لذا اولین و بهترین اقدام، مراجعه به پزشک متخصص به منظور تشخیص علت زمینه ای ایجاد این نوع دردها و انتخاب مناسب ترین شیوه درمان است.

🍀 در طب سنتی برای درمان دردهای عضلانی-اسکلتی و استئوآرتریت، داروهای گیاهی از بید، فلفل، زنجبيل، پنجه شيطان و نعناع و نیز داروهای گیاهی ترکیبی متعددی از (زردچوبه+کندر+ زنجبیل+پنجه گربه)، (فلفل+کاپسایسین)، (پنجه شیطان+کندر+ منتول+کامفر+ روغن زیتون+روغن دانه انگور+روغن گل مغربی+متیل سولفونیل متان+گلوگزآمین سولفات+نعناع)، (نعناع+ کرفس) و (رزماری+کامفر+ منتول) معرفی شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

البته باید در نظر داشت که استفاده از داروهای گیاهی نمی تواند جایگزین داروهای متعارفی باشد که توسط پزشک تجویز می شود.

☘️ داروهای گیاهی موضعی:

CAPEX ,CAPSAICIN+MEDIPHARM, CAPODERM ,CAPSIAN, CAPSIDIN

به شکل کرم یا پماد از عصاره فلفل یا مواد موثره این گیاه تهیه شده اند و به منظور رفع درد و اسپاسم های عضلانی، دردهای روماتیسمی، لومباگو و آرتریت مزمن به کار می روند.

☘️ داروهای گیاهی ROSEMARY و ROSMARIDIN به اشکال پماد یا کرم، شامل اسانس رزماري، کامفر و منتول می باشد و برای تسکین موضعی دردهای عضلانی و مفصلی مصرف مي شود.

☘️ پماد گیاهی RAHAMIN تهيه شده از عصاره خشک پنجه شیطان، پودر کندر، منتول، کامفر، روغن زیتون، روغن دانه انگور، اسانس نعناع، گلوکزآمین سولفات، متیل سولفونیل متان و روغن گل مغربی است كه جهت کمک به کاهش دردهای عضلانی و مفصلی ناشی از استئوآرتریت و اختلالات روماتیسمی به کار می رود.

☘️ پماد گیاهی BISALEN حاوی ریزوم گیاه زنجبیل می باشد که برای درمان دردهای مربوط به آرتریت و ضرب‌دیدگی و کوفتگی‌های عضلانی به کار می رود.

☘️ لوسيون گیاهی CM حاوی اسانس اندام هوایی نعناع و اسانس بذر کرفس است كه براي تسکین دردهای عضلانی- اسکلتی، استئوآرتریت زانو، کشیدگی تاندون و گرفتگی عضلانی استفاده مي شود.

☘️ ژل گیاهی MARYNTHOL شده از اسانس رزماری، کامفر، منتول است و برای تسکین موضعی دردهای عضلانی و مفصلی مصرف می شود.

☘️ قطره گیاهی LIQUID MENTHOL تهيه شده از اسانس گیاه نعناع است که علاوه بر کاربرد به عنوان ضداحتقان بینی، به منظور برطرف نمودن دردهای موضعی، به خصوص در ناحیه سر، صورت و گردن نیز به کار می رود.

☘️ داروهای گیاهی CAPSICUM POROUS و LION CAPSICUM به شکل مشمع ضد درد، از پودر خشک فلفل ساخته می شوند و برای رفع دردهای موضعی مانند التهاب استخوان‌ها، مفاصل و روماتیسم مفصلی بسیار سودمند هستند.

☘️ داروهای گیاهی RHUMATOGOL, TALENTAL, ARTHROHERB به شکل قرص خوراکی حاوی عصاره گیاه پنجه شیطان هستند كه جهت درمان روماتیسم، استئوآرتریت دردناک و نیز درمان کمکی در بیماری های دژنراتیو بافت همبند به کار می رود.

☘️ داروی گیاهی PHYTOARTHRIT به شکل کپسول حاوی عصاره خشک ریزوم زردچوبه، پودر صمغ کندر، عصاره خشک ریزوم زنجبیل، عصاره خشک پوست پنجه گربه می باشد و جهت برطرف نمودن درد، سختی و سفتی مفاصل ناشی از التهاب روماتیسمی استفاده مي شود.

☘️ قرص گیاهی PHYTOSPRIN و اسپري گیاهی MENTHOLATED NEUROGIC حاوی عصاره خشک پوست گیاه بید می باشد و جهت درمان های علامتی روماتیسم، استئوآرتریت و بیماری های همراه تب و سردرد و درد ناشی از التهاب به کار می رود.

معرفی فرآورده های طبیعی درمان دردهای عضلانی_اسکلتی و استئوآرتریت

محصولات طبیعی زیادی وجود دارد که به عنوان مکمل های غذایی به فروش می رسد که برای شرایط التهابی از جمله استئوآرتریت ، آرتریت روماتوئید و تاندونیت به بازار عرضه می شود. در واقع نوعی فرآورده های طبیعی درمان دردهای عضلانی_اسکلتی و استئوآرتریت می باشد. برخی از این محصولات طبیعی دارای سابقه طولانی در درمان التهاب...

فهرست