واریس

واریس شایع ترین بیماری عروقی در انسان است. این بیماری از گشاد شدن سیاهرگ‌ها ناشی می شود. این رگ ها می تواند به شکل پیچ خورده و طنابی شکل روی پاها مشاهده شود یا اینکه به رنگ بنفش تیره یا آبی رنگ زیر پوست نواحی دیگر بدن ظاهر گردد.

بالارفتن سن، بارداری یا ژنتیک می تواند زمینه ساز بروز این پدیده باشد.

انجام ورزش، بالا نگه داشتن پاها و پوشیدن جوراب های تنگ می تواند اولین اقدام برای تسکین علائم واریس باشد؛ اما گاهی اوقات مراجعه به پزشک به منظور تزریق دارو، لیزر درمانی یا جراحی ورید مبتلا به واریس ضرورت پیدا می کند.

🍀 در طب سنتی برای درمان واريس و نارسایی وریدی، گیاه شاه بلوط هندی و قره قات معرفی شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

البته باید در نظر داشت که استفاده از داروهای گیاهی نمی تواند جایگزین داروهای متعارفی باشد که توسط پزشک تجویز می شود.

☘️ داروهای گیاهی VEINOVITAL و PHYTOVEN حاوی عصاره گیاه شاه بلوط هندی هستند و‌ به شکل قرص جهت درمان علائم نارسایی های مزمن وریدی مانند واریس، احساس سنگینی و درد در پاها، رگ به رگ شدن و کوفتگی مصرف مي شوند.

☘️ كرم گیاهی VENOGOL از عصاره خشک میوه گیاه شاه بلوط هندی تهیه شده است و به عنوان درمان کمکی در دردهای ناشی از اختلالات عروق محیطی، اسپاسم و التهاب عروق پا (واریس)، فلبیت و هموروئید به کار می رود.

☘️ قرص گیاهی VASCOHERB حاوی عصاره خشک میوه گیاه قره قات مي باشد كه جهت درمان مشکلات مربوط به نارسایی مزمن وریدی، شکنندگی مویرگها، واریس (احساس سنگینی و درد در پاها)، بهبود عملکرد بینایی خصوصاً دید در شب و تطابق با تغییرات نور و درمان رتینوپاتی ناشی از دیابت یا فشار خون بالا به کار می رود.

واریس پا علائم و درمان آن

مقدمه همانطور که می دانید، سیاه رگ(ورید)ها وظیفه بازگرداندن خون بدون اکسیژن از اندام ها به سمت قلب را برعهده دارند؛ این وریدها در ماهیچه های پا به ویژه در ساق پا دارای دریچه هایی موسوم به دریچه های لانه کبوتری هستند؛ خون بازگشتی به قلب از پاها به دلیل وجود گرانش در ارتفاع هنگام…

معرفی انواع فراورده های طبیعی درمان واریس

آیا می دانید بیماری واریس چیست؟ آیا در مورد بهترین فراورده های طبیعی درمان واریس اطلاعات کافی دارید؟ امروزه بیشتر افراد جامعه با بیماری واریس پا یا نارسایی مزمن وریدی CVI دست و پنجه نرم می کنند.در این بیماری دیواره‌ی وریدها با دریچه ها در وریدهای پا به صورت مؤثر کار نمی کنند و ادامه‌ی...

فهرست