اسهال

🔅 بر اساس تعریف، چنانچه فردی دست کم سه بار در روز دفع مدفوع روان یا مایع داشته باشد، به اسهال مبتلا شده است. بدیهی است که اگر این حالت چند روز به طول بیانجامد، موجب کم آبی بدن می‌شود. نشانه‌های کم آبی معمولاً با از بین رفتن کشش طبیعی پوست و تغییر در رفتار آغاز می‌شود و اگر درمان به موقع انجام نشود، می تواند حیات فرد را به خطر اندازد.
با توجه به اینکه اصلی‌ترین علت اسهال، عفونت روده‌هاست، رعایت بهداشت فردی، مهم ترین عامل در پیشگیری از بروز اسهال محسوب می شود.
برای درمان اسهال، مهم ترین اقدام باز تامین آب بدن و از بین بردن علت زمینه ای ایجاد کننده این بیماری توسط پزشک است. علاوه بر این، مصرف بعضی از گیاهان دارویی می تواند در کاهش اسهال مفید باشد.

🍀 در طب سنتی، داروهای گیاهی بسیاری برای درمان اسهال معرفی شده است که از آنها می توان به مرزه و ترکیب بارهنگ و نعناع اشاره کرد.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘ قطره گیاهی LOMEX که از اسانس گیاه مرزه تهیه شده است، جهت رفع دل پیچه و کمک در درمان علائم اسهال غیرعفونی به کار می‌رود.

☘ داروی گیاهی PLANTAGEL از ترکیب دانه بارهنگ و برگ نعناع ساخته می شود و برای درمان اسهال غیرعفونی مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی فرآورده های طبیعی درمان اسهال

اسهال شل شدن و آبکی شدن غیر طبیعی مدفوع افراد می باشد. طبق تحقیقات می توان بیان کرد که افراد زیادی سالانه دچار این مشکل می شوند که بیشتر آن ها زیر 5 سال می باشند. فرآورده های طبیعی درمان اسهال شامل موارد زیادی می شود که می توان برای درمان اسهال از آن ها...

فهرست