فرآورده های طبیعی / دستگاه گوارش / بواسیر ( هموروئید ) شقاق ( فیشر مقعد )

بواسیر (هموروئید) و شقاق ( فیشر مقعد)

هموروئید به وریدهای متورم در بخش تحتانی مقعد گفته می شود. خروج مدفوع، این وریدهای نازک و بیرون زده را تحریک و موجب خراش و گاهی پارگی دیواره آنها می شود. بواسیر شایع ترین بیماری مقعد است. احتمالاً نیمی از افراد تا سن پنجاه سالگی، به این بیماری مبتلا می‌شوند.
فیشر یا شقاق، به پارگی یا خراشیدگی در ناحیه مقعد گفته می شود که باعث انقباض عضلات داخلی مقعد و ایجاد درد در این ناحیه هنگام دفع می‌شود. اسهال طولانی مدت یا یبوست، ممکن است علت این ناخوشی باشد.

🍀 در طب سنتی برای درمان بیماری های بواسیر (هموروئید) و شقاق (فیشر مقعد)، داروهای گیاهی متعددی از جمله هاماملیس، مورد، شاه بلوط هندی، پوسته خارجی گندم و نیز داروی ترکیبی (بابونه+بلوط) معرفی شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروی HEMOROHERB یک داروی گیاهی است که از ترکیب آب هاماملیس، تنطور بنژوئن و اکسید روی تهیه شده است که جهت کاهش علائم ناشی از هموروئید مانند خونریزی، درد، خارش، درد موقع اجابت مزاج، پرولاپس و تحریکات مقعد به کار می‌رود.

☘️ داروی گیاهی MG از اسانس گیاه مورد تهیه شده است و جهت کاهش علائم ناشی از هموروئید مانند خونریزی، درد دائم، درد موقع اجابت مزاج، خارش، سوزش و سنگینی مقعد به کار می ‌رود.

☘️ داروی گیاهی VENOGOL از عصاره خشک میوه گیاه شاه بلوط هندی ساخته می شود و به عنوان درمان کمکی برای درمان دردهای ناشی از اختلالات عروق محیطی، اسپاسم و التهاب عروق پا (واریس)، فلبیت و هموروئید کاربرد دارد.

☘️ داروی گیاهی ANTIFISSUER یک داروی ترکیبی حاوی عصاره هیدروالکلی گیاه بابونه و عصاره هیدرو الکلی بلوط می‌باشد که در درمان بیماری شقاق نقش به سزایی دارد.

بررسی فرآورده های طبیعی درمان بواسیر و شقاق

در بیماری بواسیر، کانال مقعد برای عبور مدفوع از روده بزرگ بسیار ضخیم می شود. هنگامی که مدفوع، غیر طبیعی در داخل روده بزرگ گیر کند، بیمار مجبور است آن را به سختی دفع کند. کانال مقعد بدون آسیب ظاهری تا 35 میلی متر گسترش می یابد. هر چیزی فراتر از این اندازه، باعث ایجاد...

فهرست