فرآورده های طبیعی / دستگاه گوارش / بیماریهای کبد و صفرا

بیماری های کبد و صفرا

کبد بزرگ ترین عضو داخلی بدن انسان است که نقش مهمی در فرآیند گوارش و متابولیسم مواد غذائی بر عهده دارد. علاوه بر این کبد به عنوان دفع کننده سموم و تصفیه کننده ی خون نیز عمل می کند. در نتیجه هرگونه بیماری کبدی و اختلال در عملکرد کبد، آسیب چشمگیری به بدن انسان وارد می کند.
حالت تهوع، یرقان، بوی بد دهان، بوی نامطبوع بدن و مدفوع بد رنگ از جمله نشانه های بیماری های کبدی محسوب می شود.

کیسه صفرا در زیر کبد قرار گرفته است و در پاسخ به غذاهایی که می خوریم، مخصوصا غذاهای پر چرب، مقداری صفرا را از طریق مجاری صفراوی به داخل روده کوچک می ریزد، لذا این عضو نقش بسیار مهمی در هضم و جذب چربی های غذایی بر عهده دارد.
کیسه صفرا به ندرت باعث ناراحتی و بیماری در انسان می شود، مگر زمانی که مشکل خاصی مثل انسداد، آزادسازی صفرا از آن را کاهش دهد.
سنگ و التهاب کیسه صفرا و همینطور کولیک صفراوی، از جمله بیماری های این اندام بدن محسوب می شود.

🍀 در طب سنتی برای درمان بیماری های کبد و صفرا، گیاه دارویی خار مریم معرفی شده است که هم اکنون فرآورده های متعددی حاوی این گیاه در دسترس ما قرار دارد.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروهای گیاهی LIVERGOL ، LIVERHERB ، SILARIN  ، LIVOMARIN ، SILYMARIN از عصاره خشک میوه گیاه خار مریم ساخته شده است که برای پیشگیری و درمان کمکی آسیب ‌های مزمن کبد به کار می ‌رود.

در مورد فرآورده های طبیعی درمان بیماری های کبد و صفرا بیشتر بدانید

فرآورده های طبیعی درمان بیماری های کبد و صفرا، به بیمار کمک می کنند تا بدون عوارض جانبی مشکلات و ناراحتی های کبد و صفرا خود را درمان کند.   بسیاری از این ناراحتی ها به مجرای صفراوی مربوط می شوند. مجاری صفراوی، صفرا را از طریق کبد و کیسه صفرا از لوزالمعده به اثنی...

فهرست