تهوع

🔅 به احساس بالا آوردن غذا و به هم خوردن دل، تهوع گفته شود. این حالت ممکن است ناشی از بیماری‌ها و ناراحتی‌های متعددی باشد. مانند: مشکلات گوارشی، اختلالات مغزی، مشکلات گوش میانی، بیماری های کبدی، عفونت‌های روده‌ای، مسمومیت و عوارض جانبی بعضی از داروها.

🍀 در طب سنتی، داروهای گیاهی بسیاری به عنوان ضدتهوع معرفی شده است که از آنها می توان به زنجبیل و بابونه اشاره کرد.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘ داروهای گیاهی GINGITON  ، ZINTOMA ، VOMIGONE ،ARHEUMIN  حاوی پودر ریشه زنجبیل است، ضدتهوع بوده و در پیشگیری از بیماری مسافرت مصرف می‌شود.

☘ داروی گیاهی MIGRAPHAR حاوی گیاه بابونه آلمانی و بابونه گاو چشم می‌باشد. از این فرآورده برای پیشگیری از میگرن و درمان تهوع و استفراغ ناشی از آن استفاده می‌شود.

درباره فرآورده های طبیعی درمان تهوع بیشتر بدانید

فرآورده های طبیعی درمان تهوع در تسکین و بهبود تهوع بسیار موثر هستند و عوارض جانبی مانند داروهای شیمیایی ندارند. تهوع، یک مشکل گوارشی است که به دلایل مختلفی مانند بارداری یا مسمویت غذایی ایجاد می شود. داروهای ضد تهوع معمولاً برای کمک به بهبود و تسکین حالت تهوع استفاده می شوند. متاسفانه، چنین داروهایی...

فهرست