فرآورده های طبیعی / دستگاه گوارش / زخم معدی و اثنی عشر

زخم معده و اثنی عشر

زخم معده و اثنی عشر، نوعی آسیب خوش‌خیم به مخاط و زیرمخاط دستگاه گوارش است. عامل اصلی این زخم‌ها وجود و تکثیر نوعی باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری می باشد.
معمولاً بین این زخم ها و ترشح اسید معده ارتباط وجود دارد.

🍀 در طب سنتی، برای درمان زخم معده و اثنی عشر، داروهای گیاهی متعددی از جمله شیرین بیان و داروهای ترکیبی مانند (شیرین بیان+بومادران+بابونه)، (شیرین بیان+همیشه بهار+ختمی) و (شیرین بیان + زیره سبز + رازیانه + گل ختمی) معرفی شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی GASTERIN حاوی پودر خشک عصاره آبی شیرین بیان، بومادران و بابونه است که به عنوان ضدالتهاب ومسکن درد معده در زخم معده و اثنی عشر به کارمی ‌رود.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی SHIRINUSH حاوی ریشه شیرین بیان، گل بابونه و سرشاخه های گلدار بومادران می‌باشد که در بهبود زخم معده اثنی عشر موثر است.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی GASTRODIN که حاوی شیرین بیان، عصاره گل همیشه بهار و پودر ریشه ختمی است و در بهبود زخم معده اثنی عشر موثر است.

☘️ داروی گیاهی D-REGLIS حاوی عصاره شیرین بیان در هر قرص می‌باشد که برای درمان زخم معده واثنی عشر به کار می‌ رود.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی REGLIS MOATTAR حاوی عصاره خشک شیرین بیان، پودر ریشه شیرین بیان، زیره سبز، رازیانه و گل ختمی می‌ باشد که برای درمان زخم معده اثنی عشر کاربرد دارد.

زخم معده و اثنی عشر

زخم معده و اثنی عشر، یکی از رایج ترین بیماری های معده و درد های شکمی است که در افراد در سنین مختلف به دلایلی روی میدهد. در این عارضه، هرگاه تعادل بین اسید معده و سد دفاعی مخاط معده بر هم می خورد، زخم معده ایجاد می شود. یا به عبارت دیگر ترشح بیش...

هیستیدین – Histidin

  نوعی آمینو اسیدی ضروری است. از دسته ی آسید آمینه های آروماتیک یا حلقوی است. در ساختار این آمینو اسید حلقه وجود دارد. هیستیدین یکی از مهم ترین آمینواسید ها در روند پروتئین سازی است. کمبود این آمینواسید با وقوع روماتیسم مفصلی در ارتباط است. هیستیدین به عنوان پیشساز ماده ای به نام هیستامین…

فهرست