یبوست

یبوست باعث می شود تا مواد دفعی در رودهٔ بزرگ سفت شود و دفع آن‌ با درد و سختی همراه باشد.رژیم غذایی کم‌فیبر، کم‌آبی بدن، کم‌کاری تیروئید و بعضی بیماری ها مانند: دیابت، تومورها و سرطان‌های روده ممکن است علت یبوست باشد.

🍀 در طب سنتی، داروهای گیاهی بسیاری به عنوان درمان بیماری یبوست معرفی شده است که از آنها می توان به سنا، اسفرزه، شیرخشت، پوسته خارجی گندم، میوه انجیر، روغن کرچک و داروهای ترکیبی از جمله (سنا+انجیر+زنجببل)، ترکیبی(سنا+گشنیز)، ترکیبی(سنا+زیره)، ترکیبی(سنا+زیره سبز+گل سرخ) و ترکیبی(سنا+گل سرخ+رازیانه) اشاره کرد.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروی گیاهی BOLDULAX , LENIERA , SOHALAX , HERBILAX , SENAGOL حاوی عصاره خشک برگ سنا می‌باشد. این فرآورده برای درمان کوتاه مدت یبوست مصرف می‌شود.

☘️ داروی گیاهی SENAGRAPH حاوی عصاره خشک برگ سنا می باشد. از این فرآورده به عنوان مسهل جهت تخلیه کامل کولون قبل از رادیوگرافی، کولونوسکوپی و جراحی مصرف می شود.

☘️ داروی گیاهی MUCILAX , MUSYLIUM , PSYLLIUM از پوسته دانه گیاه اسفرزه به میزان ۵۰ ٪ تهیه شده است. از این فرآورده در درمان یبوست‌های مزمن و برای پیشگیری از یبوست استفاده می شود.

☘️ داروی گیاهی BILINEASTER از مان گیاه شیرخشت تهیه شده است که علاوه بر خاصیت ملینی، در درمان کمکی زردی نوزادان و موارد مشابه که بیلی روبین خون بالا رفته باشد نیز به کار می‌رود.

☘️ داروی گیاهی BRAN که پودر آن از پوسته خارجی گندم تهیه شده است علاوه بر یبوست، در درمان سایر اختلالات دستگاه گوارش نظیر هموروئید ترومبوزه دردناک، شقاق یا آبسه پرینه‌ای، فتق دیافراگم و تنگی آنورکتال، بیماری‌های دیورتیکولار روده بزرگ و سندرم روده تحریک پذیر نیز به کار می‌رود.

☘️ داروی گیاهی LAXARICIN حاوی روغن دانه کرچک می‌باشد و به عنوان مسهل جهت آماده سازی کولون و رکتوم برای انجام مطالعات رادیوگرافی و آمادگی قبل از اعمال جراحی به کار می‌رود.

☘️ داروی گیاهی LUBRI T.D حاوی یک گرم روغن کرچک می‌باشد که به عنوان نرم‌کننده و ملین در پیشگیری و درمان یبوست به کار می‌رود.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی FIJAN از پودر برگ و میوه گیاه سنا، شربت انجیر، اسانس زنجبیل تشکیل شده است و برای درمان کوتاه‌مدت یبوست مورد مصرف قرار می گیرد.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی C-LAX حاوی ۶۰۰ میلی‌گرم برگ سنا و ۱۰۰ میلی‌گرم دانه گشنیز در هر قرص می‌باشد. از این فرآورده برای درمان کوتاه مدت یبوست استفاده می‌شود.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی SENALAX که از عصاره خشک برگ سنا و دانه گشنیز تهیه شده است، در درمان کوتاه مدت یبوست به کار می رود.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی SAMILAX حاوی ۵/۴۵% پودر برگ سنا و ۸/۱% اسانس زیره می باشد و برای درمان کوتاه مدت یبوست کاربرد دارد.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی SENALINE حاوی ۵۰% پودر برگ سنا، ۲۵% دانه زیره سبز و ۲۵% گل سرخ می باشد و به منظور درمان کوتاه مدت یبوست مورد مصرف قرار می گیرد.

☘️ داروی ترکیبی گیاهی SENALIN ۷٫۵ حاوی ۲/۳۴% عصاره خشک برگ و میوه ۰و ۱/۱۵% گلبرگ گل سرخ و ۴۵% اسانس رازیانه می باشد و در درمان کوتاه مدت یبوست کاربرد دارد.

درباره فراورده های طبیعی درمان یبوست بیشتر بدانید

فراورده های طبیعی درمان یبوست، می توانند اثرات موثری بر سلامت روده ها و دستگاه گوارش داشته باشند. یبوست به حرکات نامنظم روده و مشکل در دفع اطلاق می شود.  بسیاری از فراورده های طبیعی درمان یبوست ، در جلوگیری از یبوست موثر هستند. آن ها موادی هستند که مدفوع را شل کرده و باعث...

فهرست