بوی بد دهان

یکی از مشکلات شایع که ممکن است برقراری ارتباط با دیگران را تحت تاثیر قرار دهد، بوی بد دهان است.

عدم رعایت بهداشت دهان پس از صرف غذا، خشکی دهان (به دلایلی مانند: استرس، روزه‌داری یا مصرف بعضی داروها)، خوردن بعضی مواد غذایی (مانند: سیر، پیاز، ادویه‌جات، گوشت، ماهی و پنیر) و مصرف دخانیات و الکل، ابتلا به بعضی بیماری ها ( نظیر:دیابت، نارسایی کلیوی و کبدی، زخم معده، سینوزیت، التهاب لوزه، ذات الریه، برونشیت و ریفلاکس معده،  جزء مهم‌ترین دلایل بوی بد دهان به شمار می آیند.

🍀 در طب سنتی، از گیاهان دارویی: نعناع، میخک، هل، آویشن و اکالیپتوس به عنوان رفع کننده بوی بد دهان نام برده شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️  داروی گیاهی CINNAMOL از ترکیب گل میخک، پوست ساقه دارچین و میوه هل تهیه شده است. این فرآورده به شکل قطره دهانشویه، به عنوان ضدعفونی کننده و خوشبوکننده دهان به کار می رود.

☘️ دهانشویه گیاهی HIZEST از ترکیب اسانس گیاهان آویشن، اکالیپتوس و نعناع تشکیل شده است و این فرآورده برای از بین بردن باکتریهای ایجاد کننده التهاب لثه، بوی تنفس و آفت استفاده می گردد.

☘️  داروی گیاهی MENTHA به صورت قرص در دسترس ما قرار دارد و حاوی اسانس و پودر برگ نعناع می باشد. این فرآورده به عنوان خوشبوکننده دهان به کار برده می شود. ضمنا این دارو به منظور درمان اسپاسم‌های دستگاه گوارش و نفخ معده نیز کاربرد دارد.

فرآورده های طبیعی برای بوی بد دهان

مصرف فرآورده های طبیعی برای بوی بد دهان، از دیرباز میان مردم معمول بوده است. بعضی از افراد می­دانند در حالیکه محیط دهان آنها در شرایط مطلوبی است، نفس آنها بوی بدی دارد. برخی افراد بوی دهان وحشتناکی دارند ولی خودشان نمی­دانند. بو کردن نفس هر کسی برای خودش به تنهایی دشوار است. از شخصی...

فهرست