خونریزی لثه

بیماری های لثه چنانچه به موقع درمان نشود، می‌تواند سلامت تمام بدن را تحت تأثیر قرار دهد؛ لذا درمان آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خونریزی لثه شایع‌ترین علامت بیماری‌های لثه محسوب می شود.

تجمع پلاک و عفونت لثه (به دلیل رعایت نکردن بهداشت دهان) ، کمبود ویتامین ها (به ویژه ویتامین های ث و کا) ، تغییرات هورمونی (به خصوص در دوران بلوغ، بارداری، عادت ماهیانه و یائسگی)، عادت غذایی اشتباه، مصرف تنباکو، بی خوابی و استرس، مصرف برخی از داروها (مانند: داروهای ضدافسردگی و فشارخون که با ایجاد خشکی دهان باعث تکثیر باکتری ها می شوند) از عوامل ایجاد کننده خونریزی لثه به حساب می آیند.

🍀 استفاده از گیاهان دارویی روبارب، مسواک، بومادران و نعناع، به منظور درمان خونریزی لثه،  در طب سنتی ما مورد تاکید قرار گرفته است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️  داروی گیاهی PERSICA، از ترکیب عصاره هیدروالکلی گیاه مسواک ، بومادران و نعناع تهیه شده است و به صورت قطره دهانشویه به منظور پیشگیری از  پوسیدگی و تشکیل جرم روی دندان ها، خونریزی و امراض لثه و به عنوان ضدعفونی کننده دهان و مسکن درد دندان و لثه مصرف می شود.

☘️  داروی IRALVEX، یک داروی ترکیبی گیاهی حاوی عصاره هیدروالکلی ریزوم روباب (ریواس چینی) و سالیسیلیک اسید می باشد که به عنوان برطرف کننده التهاب و خونریزی لثه و همینطور در آفت خفیف استفاده می شود.

چه فرآورده های طبیعی برای خونریزی لثه پیشنهاد می-شود؟

فرآورده های طبیعی برای خونریزی لثه در کنار مراقبت­های دوره ه­ای دندانپزشکی می­تواند در بهبود لثه ­های بیمار و نگهداری سلامت آن موثر باشد. ممکن است اشخاصی را دیده باشید، که از لبخند زدن در عکسهای گروهی خودداری کنند و یا حتی از لبخند زدن جلوی آینه کراهت دارند. دلیل این کار تورم، لکه و...

فهرست