دیابت

در بیماران دیابتی، توانایی تولید انسولین (هورمون پایین آوردنده قند خون ) در بدن از بین می‌رود یا اینکه با مقاوم شدن بدن در برابر این هورمون، انسولین نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد؛ لذا در هر دو حالت قند خون بالا می رود.

امروزه از انواع انسولین و داروهای ضد دیابت خوراکی یا تزریقی برای درمان دیابت استفاده می شود.استفاده از داروهای گیاهی نمی تواند جایگزین داروهای متعارفی باشد که توسط پزشک تجویز می شود.

🍀 در طب سنتی برای درمان دیابت، مصرف گیاهان دارویی شیرین بیان، شیرین بیان سا (گالگا)، توت سیاه، شنبلیله، زیتون و پونه توصیه شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ داروی گیاهی ANTIDIABETIC از برگ توت سياه، دانه شنبليله، برگ زيتون، ريشه شيرين بيان و برگ پونه به شکل پودر تهيه می شود. اين فرآورده جهت درمان زيادی قند خون مورد استفاده قرار می گیرد.

☘️ قرص گیاهی GALEGA حاوی بذر گیاه گالگا یا شیرین بیان سا است. این دارو به منظور کمک به درمان مراحل اولیه بیماری دیابت به کار می رود.

معرفی انسولین و ابزارهای تزریق آن

انسولین هورمونی است که توسط لوزالمعده (یکی از ۶ غده مهم بدن) تولید شده و به بدن اجازه می‌دهد قند (گلوکز) بدست آمده از کربوهیدرات‌های موجود در غذاها را برای  تولید انرژی صرف کرده یا برای استفاده‌های بعدی ذخیره کند. انسولین مانع از بالا رفتن بیش از حد قند خون (هیپرگلیسمی) یا پایین آمدن بیش…

همه آنچه که باید در مورد فراورده های طبیعی درمان دیابت بدانید

فراورده های طبیعی درمان دیابت، راهی ایمن برای مقابله با دیابت با حداقل عوارض جانبی هستند. دیابت، یک بیماری مزمن پزشکی است که در آن میزان قند یا گلوکز در جریان خون افزایش می یابد. هورمون انسولین به انتقال گلوکز از خون به سلولها کمک میکند تا از این طریق انرژی مورد نیاز آنها تامین...

بهترین مکمل برای دیابتی ها که به کنترل قند خون کمک می کند

بهترین مکمل برای دیابتی ها به مجموعه ای از ترکیبات آلی، ویتامین ها، داروها یا مواد غذایی گفته می شود که موجب می شوند قند خون در افراد دیابتی، کنترل شود. بسته به نوع رژیم درمانی که شما برای کنترل دیابت استفاده می کنید، برخی از ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد که ممکن...

فهرست