چربی خون

چربی های خون شامل کلسترول و تری گلیسیرید می باشد.

در آزمایش خون معمولا کلسترول تام(Total Cholesterol)، کلسترول با چگالی پایین یا اصطلاحا کلسترول بد (LDL)، کلسترول با چگالی بالا یا اصطلاحا کلسترول خوب (HDL ) و تری گلیسیرید اندازه گیری می شود.

با وجود اینکه افزایش چربی خون به تنهایی سبب بروز علائم بالینی در فرد نمی شود، ولی می تواند به طور قابل توجهی سبب افزایش خطر بروز بیماری های قلبی-عروقی و در نهایت مرگ و میر در جامعه شود.

🍀در طب سنتی برای درمان چربي خون داروهای گیاهی از سير، چاي سبز، سويا، كنگر فرنگي و نیز داروهای گیاهی ترکیبی متعددی از (چای سبز+شوید+ کرفس)، (چای سبز+زنجبیل+ نعناع+فلفل)، (چای سبز+صمغ گوار)، (زالزالک+قره قات+ زنجبیل+سیر+فلفل قرمز+بابونه+بید)،(شوید+کنگرفرنگی+شنبلیله+زرشک) و (شوید+ کاسنی+شاهتره+ لیموعمانی) نام برده شده است.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️  قرص های گیاهی ALICOM ,ALLIUM-S , GARCIN , GARLICAP, و  GARLIC GARLET از پودر سير تهیه شده اند و به منظور درمان زیادی فشار خون، زیادی چربی خون، تصلب شرایین و پیشگیری از ترومبوز به كار می روند.

☘️  کپسول گیاهی CAMGREEN و قرص گیاهی  GREEN TEADIN حاوی برگ چای سبز است كه اين فرآورده به به عنوان آنتی اکسیدان، کاهش دهنده وزن، پیشگیری کننده از بیماری های قلبی و عروقی و سرطان، کاهش دهنده کلسترول و ریسک پوکی استخوان و همچنین به عنوان دیورتیکمصرف می شود.

☘️  قرص های گیاهی SOYAGOL و SOYGAN  حاوی سويا می باشد که جهت کاهش کلسترول، پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی، سرطان و کاهش علائم دوران یائسگی به کار می رود.

☘️ داروهای گیاهی CYNAR, CYNABILE ,TICHOKE, MINA-DETOX, CYNAROL حاوی عصاره خشک برگ گیاه کنگرفرنگی هستند و در اشکال قرص، کپسول یا قطره،  به منظور درمان سوءهاضمه به علت اختلال عملکرد دستگاه صفراوی و به عنوان پایین آورنده کلسترول خون به کار می روند.

☘️  کپسول گیاهی LIPOHERB حاوی عصاره خشک تخم خرفه، عصاره خشک تخم شنبلیله، عصاره خشک اندام هوایی شوید، پودر میوه زرشک، پودر میوه تخم شنبلیله و پودر کنگر فرنگی است که به عنوان برطرف کننده اختلالات ترشح صفرا و پایین آورنده تری گلیسرید و کلسترول خون مصرفمی شود.

☘️  قطره گیاهی STRAGOLHEART حاوي عصاره هیدروالکلی زالزالک، قره قات، زنجبیل، سیر، فلفل قرمز، بابونه و پوست بید مي باشد كه در پیشگیری از گرفتگی عروق کرونر قلب و اختلالات ترومبوآمبولیک در عروق بیماران قلبی و دیابتی به کار می رود.

چربی – Lipid

  نوعی درشت مغذی است. لیپید ها دارای ساختاری زنجیره ای هستند که به آن اسید چرب گفته می شود. از اتصال اسید چرب به ترکیبات مختلف مانند الکل ها، گروه فسفر و … انواع لیپید ها ساخته می شوند. دو نمونه از مهم ترین لیپید های بدن تری گلیسیرید و فسفریک اسید می باشند،…

فراورده های طبیعی درمان چربی خون

چربی خون چیست؟ مقادیر زیاد کلسترول بد یا کلسترول LDL در خون می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد. از این رو مهم است اطمینان حاصل کنید که سطح چربی خون شما همیشه تحت کنترل و مراقبت است. لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) دو نوع...

فهرست