تبخال

تبخال یک بیماری ویروسی است. برای این بیماری هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می‌نماید.درمان دارویی تبخال معمولا با استفاده از داروهای ضد ویروس انجام می شود و در ضمن درمان های علامتی نیز صورت می گیرد.
🍀 استفاده از عصاره بعضی از گیاهان به صورت موضعی، سبب بهبود سریع نشانه های این بیماری می‌شود . در طب سنتی ما از گیاهان بادرنجبویه و مورد برای درمان این عارضه استفاده می شود.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ از گیاه  بادرنجبویه، کرم BALMERA (حاوی ۵ درصد عصاره) و ژل موضعی MELLISSAN (حاوی یک درصد عصاره) به منظور درمان تبخال، در دسترس ما قرار دارد .

☘️ از گیاه مورد، پماد MYRTOPLEX دارای خاصیت ضد ویروس ایجاد کننده تبخال (انوع ۱ و ۲) می‌باشد و برای درمان تبخال‌های پوست نواحی مختلف بدن و اطراف واژن به کار می‌رود.

فرآورده های طبیعی ضد تبخال

تبخال در این مطلب به درمان تبخال با داروهای گیاهی میپردازیم. میدانیم که با گسترش استفاده از داروهای شیمیایی و عوارض احتمالی برخی از این نوع داروها، بسیاری از افراد به سمت استفاده از داروهای گیاهی و سنتی تمایل پیدا کرده اند.تبخال هم یکی دیگر از مواردی است که شما میتوانید به راحتی با استفاده...

فهرست