تعریق زیاد

تعریق‌ یكی‌ از عملکردهای طبیعی‌ بدن‌ ‌است‌ كه‌ به‌ تنظیم‌ درجه‌ حرارت‌ بدن انسان كمك‌ می‌كند؛ اما تعریق‌ بیش‌ از حد، اغلب آزار دهنده است و باید برای کاهش آن اقدامی انجام شود.

گرما و رطوبت بیش از حد هوا، عصبانی یا هیجان زده شدن، فعالیت بدنی، فشار عصبی، تب، مصرف بعضی غذاها (مانند: الکل، قهوه و ادویه جات)، سیگار کشیدن، تغییرات هورمونی (به ویژه دوران بارداری و یائسگی)، مصرف بعضی داروها (بعضی از داروهای ضد افسردگی، مسکن ها، داروهای ضد سرطان و …) و همینطور بعضی از بیماری ها (مانند: پرکاری تیروئید، آنژین صدری، حمله قلبی، عفونت، دیابت و سرطان) ممکن است علت تعریق زیاد باشد. لذا ابتدا باید علت تعریق بیش از حد شناسایی و عامل زمینه ای آن رفع شود.

علاوه بر این، در طب سنتی ما گیاهانی وجود دارند که با مصرف آنها، می توان تعریق بدن را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داد.

🍀 مریم گلی یکی از این گیاهان است که امروزه فرآورده های خوراکی ساخته شده از آنها با نام های MINA SAGE و SALVIGOL در کشور ما در دسترس قرار دارند.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

تعریق زیاد

اگر در فصول گرم سال یا درحین ورزش، دچار تعرق زیاد میشوید. در این مطلب با ما همراه باشید تا مشکل تعرق زیاد را با داروها و درمان های گیاهی به صورت قطعی برطرف کنید. بسیاری از افراد در فصول گرم سال از تعرق زیاد بدن شکایت دارند و بسیاری هم حتی این مشکل را...

فهرست