خشکی بینی

خشک بودن بیش از حد مخاط بینی، برای همه ناخوشایند است. این عارضه می تواند دردناک باشد.از طرفی، بینی خیلی خشک به خوبی قادر نیست از عهده‌ کار تصفیه‌ هوا برآید.

خشکی بینی می‌تواند نشانه‌ شرایط محیطی نامناسب،  تغییرات هورمونی، بعضی بیماری ها (مانند: سندرم شوگرن یا فشار خون بالا) و همینطور عارضه‌ جانبی مصرف برخی ‌داروها نظیر آنتی هیستامین‌ها  باشد.

☘️ برای پیشگیری و درمان خشکی بیش از حد بینی، علاوه بر تامین رطوبت محیط، استفاده موضعی از بعضی روغن های گیاهی نظیر روغن کنجد (استعمال داخل بینی)، می تواند بسیار سودمند باشد و همچنین داروی SESALINE در درمان خشکی بینی بسیار موثر می باشد .

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

خشکی بینی

در این مقاله قصد داریم به راه حل ها و درمان های گیاهی خشکی بینی بپردازیم و به شما بگوییم که با چه گیاهان و داروهایی میتوانید خشکی بینی خود را برطرف کنید. شاهدیم که امروزه استفاده از داروهای گیاهی رونق بسیار زیادی داشته است و مردم عموما ترجیح به استفاده از داروهای گیاهی دارند...

فهرست