فرآورده های طبیعی / پوست و مو / زخم و التهاب پوست

زخم و التهاب پوست

زخم و التهاب پوست انسان ممکن است از عواملی چون: ادرار سوختگی، آفتاب سوختگی، اگزما، خراش، بریدگی و گزیدگی حشرات ناشی شود.خوشبختانه طبیعت راه حل های بسیار سودمندی را در اختیار ما قرار داده است.
در طی قرن ها، بشر تجربه استفاده از گیاهان دارویی را در قالب طب سنتی حفظ و آن را توسعه داده است و امروزه این دانش در اختیار ما قرار دارد.
🍀 برای بهبود زخم و التهاب پوست، از دیرباز استفاده از گیاهان شیرین بیان، بابونه، گل مغربی، سدر، همیشه بهار، سرخارگل، نعناع و تعداد دیگری از گیاهان دارویی، مرسوم بوده است. خوشبختانه امروز داروهای طبیعی ساخته شده از هر یک از این گیاهان و همچنین ترکیبی شامل چند گیاه دارویی ( مانند: همیشه بهار+سرخارگل)، در بازار دارویی ایران یافت می شود که در این بخش مورد معرفی قرار می گیرند.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ از گیاه شیرین بیان، پماد ENOXOLON در دسترس می باشد. انوکسولون حاوی ماده موثره این گیاه (اسید گلیسیریتینیک)است که باعث شده این دارو برای رفع قرمزی پوست نوزادان ناشی از ادرارسوختگی، قرمزی پوست در اثر آفتاب سوختگی، اگزماهای ملایم در سطح صورت، پلک‌ها و اطراف دهان و خارش ناشی از نیش حشرات و همینطور خارش‌های انگلی یا خارش دستگاه تناسلی در زنان، بسیار موثر باشد.

پماد و کرم های زیر برای کاهش التهابات پوستی، آزردگی‌های جلدی ناشی از خراش‌ها و بریدگی‌های سطحی، خشکی و ترک‌های پوست به کار می رود:

☘️ KAMIL : کرم کامیل ، حاوی ۵ ٪ عصاره و ۰.۵ ٪ اسانس بابونه می باشد.

☘️ CAMILODERM : کرم کامیلودرم ، حاوی ۲.۱۶۵ ٪ عصاره گیاه بابونه است.

☘️ KAMODERMA : پماد کامودرما ، حاوی اسانس گل های بابونه می باشد.

☘️ CHAMILLOGOL : محلول موضعی کامیلوگل ، به میزان ۹۵.۹ ٪ حاوی عصاره و ۰.۱۹٪ اسانس گل های بابونه است که باعث شده تا کامیلوگل تاثیر بسیاری خوبی برای شستشو وحمام‌های موضعی (در موارد التهاب پوست و بافت پیوندی، زخم‌های عفونی شده و درمان زخم‌های باز، آبسه‌ها، بثورات جلدی، زخم بستر، موارد عمل جراحی در ناحیه مقعد، بیماری‌های التهابی ناحیه واژن و محل بخیه در عمل جراحی زنان) داشته باشد.

☘️کرم LINODERM از روغن گل مغربی ساخته شده است. لینودرم با تأمین رطوبت پوست، در درمان علامتی بیماری‌های حاد و مزمن پوست خشک مانند اگزما به کار می‌رود.

☘️ کرم DERMATIN از عصاره گیاه سدر ساخته می شود. درماتین برای درمان اگزما ، درماتیت ، قرمزی و خارش حاصل از تحریکات پوستی کاربرد دارد.

🍀 پماد و محلول موضعی زیر از گیاه همیشه بهار، در بازار دارویی ایران در دسترس می باشد.

☘️ CALENDULA :پماد کالاندولا در درماتیت‌های آلرژیک، پیشگیری و تسکین التهاب و تحریک پوست بدن شیرخواران بر اثر تماس با ادرار، آزردگی‌های جلدی ناشی از خراش‌ها و بریدگی‌های سطحی، خشکی و ترک‌های پوست، پیشگیری و درمان آفتاب سوختگی و گزیدگی حشرات مصرف می‌شود.

☘️ DERMAGOL درماگل در درمان التهاب، زخم و سوختگی های پوستی و نیز درمان سوختگی های ناشی از ادرار در کودکان استفاده می‌شود.

☘️ ژل موضعی MINTAGEL حاوی اسانس گیاه نعنا می باشد.مینتاژل در درمان کچلی انگشتان پا و کشاله ران به کار می‌رود. این فرآورده همچنین برای از بین بردن خارش و سوزش محل گزیدگی حشرات و سوختگی‌های سطحی مصرف می‌شود.

☘️ کرم  CALENDIT-E حاوی عصاره دو گیاه همیشه بهار و سرخارگل می باشد.کالندیت-ای به منظور بهبود التهابات، زخم و آبسه‌های پوستی به کار می‌رود.

زخم و التهاب پوست

زخم و التهاب پوستی یک مسئله رایج در میان انسان هاست و شاید نتوان گفت که کسی باشد که تابحال در طول زندگی زخم ها و التهاب های پوستی را تجربه نکرده باشد.معمولا نگرانی ها برای زخم های عمیق بسیار بیشتر از زخم هایی است که بصورت سطحی اتفاق میوفتد. زخم های عمیق به دلیل...

فهرست