موم گوش

موم گوش ماده‌ای زرد رنگ و چسبنده است که برای نرم نگهداشتن و حفظ سلامت مجرای گوش خارجی ضروری می‌باشد.معمولا موم گوش خشک می‌شود و با گرد و غبار و چیزهایی که در خود به دام انداخته است، ‌به صورت جرم از گوش بیرون می‌آید.در برخی موارد، ترشح بیش از حد موم (به‌خصوص در افراد مستعد) و عدم امکان خروج آن،  موجب انسداد گوش و کاهش شنوایی می‌شود؛ در این صورت بایستی شخص جهت شستشوی گوش و اقدام‌های لازم به پزشک مراجعه کند.

در این مواقع، چند روز مقداری مایع حل‌کننده موم به صورت قطره در کانال گوش ریخته می شود. این قطره ممکن است حاوی روغن معدنی، گلیسرین، آب‌اکسیژنه، محلول نمکی یا روغن های گیاهی باشد. در صورت عدم خروج طبیعی جرم گوش با این مایعات، باید با استفاده از یک سرنگ گوش را با آب یا با سرم نمکی شستشو داد.

🍀 روغن بادام، روغن بادام زمینی و همینطور کافور، تاثیر بسیار خوبی برای نرم کردن موم گوش دارند.

امروزه این گیاهان دارویی با روش های علمی شناسایی، جمع آوری و عصاره گیری شده و به منظور سهولت مصرف ما، توسط شرکت های داروسازی به شکل های دارویی رایج ساخته شده اند.

☘️ امروزه قطره گوشی گیاهی حاوی روغن این سه گیاه با نام EAR-GOL در دسترس قرار دارد.

موم گوش

موم گوش از مشکلات رایج ولی طبیعی است که در بسیاری از افراد ایجاد میشود. جرم های گوش ممکن است دلایل زیادی داشته باشند و میتوان به راحتی نیز آن ها را درمان کرد.برای برطرف کردن موم گوش و جرم هایی که در گوش میماند راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد که یکی از این راهکارها،...

فهرست