مکمل هایی که برای بیماران دیابتی مورد استفاده قرار می گیرند، هیچگاه جایگزین داروهای ضد دیابت نیستند اما این فرآورده ها حاوی موادی هستند که به بهبودی این بیماران کمک نموده و همینطور از بروز آسیب های ناشی از پیشرفت این بیماری جلوگیری می کنند.

این مکمل های غذایی کمک می کنند تا کنترل قند خون بهتر انجام شود و از طرفی با تقویت سیستم دفاعی بدن، بهبود متابولیسم سلولی، کمک به خونسازی، جلوگیری از آسیب عصبی، رفع خستگی و بیحالی و همینطور جلوگیری از بروز سکته های قلبی و مغزی، زندگی بهتری را برای مبتلایان به دیابت فراهم می نمایند.

مکمل های غذایی ویژه بیماران دیابتی حاوی انواع ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب و همینطور عصاره های گیاهی هستند که با تاثیرات زیر بر بدن، ایفای نقش می کنند.

کنترل قند خون

عنصر کروم به حفظ قند خون در محدوده طبیعی کمک می کند.

آلفا لینولئیک اسید و منیزیوم مقاومت سلول ها نسبت به انسولین را کاهش می دهند و به کنترل قند خون کمک نمایند.

بیوتین باعث تقویت اثر آنزیمی در بدن می شود که مصرف گلوکز را افزایش می دهد.

زردچوبه، دارچین، شنبلیله و خربزه تلخ نیز از جمله گیاهانی هستند که اثر آنها در کمک به کنترل قند خون ثابت شده است.

متابولیسم

ویتامین ب۶ کمک می کند تا متابولیسم پروتئین و گلیکوژن به خوبی انجام شود.

عنصر روی در متابولیسم درشت مغزی ها مشارکت می کند. در این صورت کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئینهای موجود در مواد غذایی شکسته شده و انرژی آنها آزاد می شود.

دستگاه عصبی

عناصر منیزیوم، مس و ید و همینطور ویتامین های نیاسین، بیوتین، ب۱، ب۲، ب۶ و ب۱۲ باعث می شود تا دستگاه عصبی عملکرد طبیعی داشته باشد.

خون

آهن و‌ ویتامین های ب۲، ب۶، ب۱۲ و فولیک اسید در شکل گیری و عملکرد صحیح سلول های خونی نقش دارند.

سیستم ایمنی

عناصر روی، سلنیوم، و مس و همینطور ویتامین های ث و د در عملکرد درست سیستم ایمنی بدن نقش دارند.

از طرفی منگنز و ویتامین ای از سلول های بدن در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می نمایند.

آلفا لینولئیک اسید یک آنتی اکسیدان قوی است که از نوروپاتی دیابتی جلوگیری می کند و درد ناشی از آسیب رادیکال های آزاد به بافت های بدن را کاهش می دهد.

رفع خستگی و بی خالی

ویتامین های گروه ب با بهبود وضعیت متابولیسم بدن و آزاد شدن انرژی، باعث از بین رفتن احساس خستگی و بی حالی می شوند.

جلوگیری از سکته

ویتامین ب۱۲ سبب می شود تا میزان آمینواسید هوموسیستئین که یکی از عوامل زمینه ساز سکته است افزایش پیدا نکند.

معرفی انسولین و ابزارهای تزریق آن

انسولین هورمونی است که توسط لوزالمعده (یکی از ۶ غده مهم بدن) تولید شده و به بدن اجازه می‌دهد قند (گلوکز) بدست آمده از کربوهیدرات‌های موجود در غذاها را برای  تولید انرژی صرف کرده یا برای استفاده‌های بعدی ذخیره کند. انسولین مانع از بالا رفتن بیش از حد قند خون (هیپرگلیسمی) یا پایین آمدن بیش…

همه آنچه که باید در مورد فراورده های طبیعی درمان دیابت بدانید

فراورده های طبیعی درمان دیابت، راهی ایمن برای مقابله با دیابت با حداقل عوارض جانبی هستند. دیابت، یک بیماری مزمن پزشکی است که در آن میزان قند یا گلوکز در جریان خون افزایش می یابد. هورمون انسولین به انتقال گلوکز از خون به سلولها کمک میکند تا از این طریق انرژی مورد نیاز آنها تامین...

بهترین مکمل برای دیابتی ها که به کنترل قند خون کمک می کند

بهترین مکمل برای دیابتی ها به مجموعه ای از ترکیبات آلی، ویتامین ها، داروها یا مواد غذایی گفته می شود که موجب می شوند قند خون در افراد دیابتی، کنترل شود. بسته به نوع رژیم درمانی که شما برای کنترل دیابت استفاده می کنید، برخی از ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد که ممکن...

فهرست