ضعف جسمانی

خستگی می تواند به عنوان بی حالی یا کمبود انرژی نیز تعریف شود و در واقع ضعف بدنی، فقدان قدرت جسمی و یا ماهیچه ای است و این احساس که تلاش زیادی برای حرکت دادن بازوها، پاها و یا ماهیچه های دیگر لازم است، می باشد. ضعف بدنی در واقع جزو علائم است نه بیماری.

ابتدا شما باید علت ضعف بدنی خود را شناسایی کنید بعد از آن متوجه می شوید که آیا نیاز به مکمل دارید یا نه و اگر نیاز دارید با کمک چه مکمل هایی می توانید نیاز خود را برطرف کنید.

علل شایع ضعف , خستگی و بی حالی عبارتند از:

۱٫ کمبود مواد مغذی  : می‌تواند مربوط به کمبود ویتامین D در بدن باشد، زیرا پایین بودن سطح ویتامین D می‌تواند بر روی میزان انرژی تاثیر منفی گذاشته و فرد در بیشتر ساعات روز با وجود فعالیت کم احساس خستگی می کند.

۲٫افسردگی

۳٫خواب ناکافی

۴٫مصرف داروهایی مانند داروهای مسکن یا داروهای ضد افسردگی

۵٫کمبود (آهن (کم خونی :در این حالت می توانید از مکمل های آهن  از بخش مکمل های غذایی داروخانه استفاده کنید.

۴٫ضعف سیستم ایمنی : مکمل های ویتامین ث، زینک پلاس، شربت ایمیوناس و… از جمله مواردی هستند که می نوانند سیستم ایمنی شما را تقویت کنند.

۵٫استرس :ال تیانین، مکمل ب کمپلکس، ریشه ی والرین  از جمله مواردی هستند که به کاهش استرس و عوارض ناشی از آن کمک می کنند .

۶٫کار فیزیکی یا ورزش زیاد

۷٫نخوردن غذا

بهترین مکمل های غذایی برای رفع خستگی، استرس، تنش و ضعف جسمانی که باید مصرف کنید

بهترین مکمل های غذایی برای رفع خستگی، ترکیباتی هستند که می توانند تنش ها، استرس ها و خستگی های روزانه را از بدن شما دور کنند. این مکمل ها فرمولاسیون متفاوتی دارند و هر یک، برای تأمین بخشی از نیاز بدن تولید شده اند. همه ما مشغول کار و فعالیت های روزمره هستیم اما برخی...

فهرست