بیماری ها ی قلبی عروقی، قاتل شماره یک در بسیاری از کشورهاست، این بیماریها ، بیماری عروق کرونر (CAD) نیز نامیده می شود. برخی از گیاهان و مکمل ها ی غذایی می توانند ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داده و در درمان آنها موثر باشند.

در اینجا فهرستی از مکمل های غذایی بیان شده است که می تواند ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

اسیدهای چرب امگا ۳
اسیدهای چرب امگا ۳ مواد مغذی ضروری هستند که به کاهش التهاب ناشی از آترواسکلروز کمک می کنند. آنها همچنین سطح تری گلیسیرید را پایین می آورند.تری گلیسیرید  ازاجزای چربی خون است و باعث مسدود شدن شریان ها می شود.
طبق مطالعات انجام شده، روغن ماهی رژیم غذایی تاثیر مفیدی بر فشار خون دارد . پس این ماده در مکمل های مصرفی برای بیماری های قلبی عروقی حائز اهمیت است .

منیزیم و پتاسیم
مطالعات نشان می دهد که مصرف مکمل های منیزیم ممکن است فشار خون را کاهش دهد و برای عملکرد کلی قلب و بیماری های قلبی مفید باشد.

مصرف پتاسیم در رژیم غذایی برای بهبود عملکرد قلب و کاهش فشار خون بالا مفید است.

کمبود پتاسیم ممکن است نقش مهمی در پیدایش فشار خون بالا داشته باشد. افزایش مصرف پتاسیم باید به عنوان یک توصیه برای پیشگیری و درمان فشار خون بالا به خصوص در افرادی که قادر به کاهش میزان سدیم نیستند در نظر گرفته شود.

طبق مطالعات انجام شده به نظر می رسد مکمل کلسیم یا کلسیم + D خطر ابتلا به بیماری های عروق کرونری را در زنان قبل از سنین  بالا افزایش می دهد. پس مصرف مکمل ها به طور خودسرانه توصیه نمی شود .

۸ تا از بهترین مکمل های غذایی برای قلب و عروق

مکمل های غذایی برای قلب یا مکمل های رژیمی و سالم هستند که برای سلامت قلب و عروق و جلوگیری از آسیب ها و خطرات احتمالی این حوزه تجویز می شوند. بهترین مکمل برای قلب در بر گیرنده گروهی از ویتامین ها، مواد معدنی، مکمل های گیاهی، اسیدهای آمینه (با ساختارهای پروتئین) یا بخش هایی…

فهرست