پوست ، مو و ناخن

مکمل های مورد استفاده برای پوست ، مو و ناخن :

سلامت پوست، مو و ناخن از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا سلامت این اعضا تاثیر فراوانی در زیبایی دارد. پوست و مو و ناخن، با توجه به بافت حساس خود و با توجه به اینکه در معرض آسیب های متنوعی هستند، نیازمند مراقبت و محافظت دائمی می باشند.

بیوتین، کلاژن، ویتامین های E و C از مواردی هستند که در سلامت پوست ، مو و ناخن موثرند. در ادامه اشاره ای جزئی به موارد مصرف هر یک از آن ها خواهد شد.

ویتامینB7 که به بیوتین معروف است؛ ویتامینی محلول در آب و از گروه ویتامین های خانواده B است که برای سوخت و ساز مناسب بدن و تولید آنزیم‌های مهم ضروری ‌می‌باشد. بیوتین غالبا برای تقویت کردن مو و ناخن‌  از طریق ساخت سلول های سالم به کار می رود.

شوند.  کمبود این ویتامین ‌می‌تواند باعث گیجی، حالت تهوع، درد عضلانی، تغییرات پوستی و ریزش مو شود. علائم دیگر کمبود ویتامینB7 عبارت است از:

  • زبان متورم و قرمز رنگ
  • خشکی چشم‌ها
  • زخم‌های گوشه دهان
  • احساس خستگی
  • کم اشتهایی
  • بی‌خوابی
  • افسردگی

گاهی اوقات خانم‌ها در دوران بارداری دچار کمبود بیوتین ‌می‌شوند که بعضی از آن‌ها نیاز است مکمل ویتامین B7 را دریافت کنند که البته مزایا و خطرات آن به خوبی‌مشخص نیست.

نکته مورد توجه: مصرف اضافی بیوتین نمی تواند زیبایی تان را تقویت کند.۳۰ میکرو گرم دوز مورد نیاز روزانه بیوتین است.  تا زمانی که از یک برنامه غذایی سالم و متعادل استفاده کنید، مقدار مورد نیاز بیوتین خود را دریافت خواهید کرد. این ماده مغذی در تخم مرغ، سالمون، همبرگر، دانه های آفتاب گردان، سیب زمینی شیرین، بادام، بروکلی و اسفناج یافت می شود.

تحقیقات نشان داده است: خانم هایی که به مدت ۶۰ روز، روزانه سه قاشق از محصولی حاوی کلاژن استفاده کرده اند پوست شان کمتر خشک شده و چین و چروک برداشته است ; اما این راه حل قطعی نیست. شاید کلاژن ضد پیری باشد اما تضمینی وجود ندارد.

ویتامین C نوعی آنتی اکسیدان است. ویتامین C نشان داده که می تواند به صورت بالقوه با تقویت تولید کلاژن، پیشگیری از کاهش کلاژن و مقابله با تشکیل ملانین، به جلوگیری از پیری و رشد سلول های سرطان پوست کمک کند. ویتامین C برای ساخت مواد مهمی از قبیل کلاژن (پروتئین ساختمانی پوست، مو، استخوان و بسیاری از بافت های بدن)، ال- کارنی تین و برخی از مواد شیمیایی که نقش ناقل پیام های عصبی را دارند، مورد نیاز بدن می باشد. وجود این ویتامین برای عملکرد مناسب دستگاه ایمنی ضروری است و بدون وجود آن فرآیند بهبود زخم ها (به دلیل ساخته نشدن کلاژن) اتفاق نمی افتد. ویتامین C همچنین میزان جذب آهن از روده ها را افزایش می دهد.

باید دقت کنید مصرف بیش از حد این ویتامین احتمال ایجاد سنگ کلیه را افزایش می دهد .

ویتامین E

ویتامین E در فهرست بهترین ویتامین های ناخن و مو قرار دارد. ویتامین E از ریزش مو به ویژه زمانی که  علت استرس باشد جلوگیری می کند. علاوه بر این ظاهر زیباتری به مو می دهد و آن را قوی تر می کند. ویتامین E با تقویت دیواره‌های مویرگی و بهبود رطوبت و کشش، به‌عنوان یک ماده مغذی طبیعی ضد‌پیری در بدن عمل کرده و به پوست کمک می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که ویتامین E التهاب را در بدن و پوست کاهش می‌دهد و باعث می شود بوست سالم و جوانی داشته باشیم. 

 در صورت کمبود ویتامین E نه تنها مو ظاهر زشتی پیدا می کند بلکه ناخن ها نیز زیبایی خود را از دست می دهند.

بهترین مکمل های پوست، مو و ناخن که به رشد بهتر آنها کمک می کنند

بهترین مکمل های پوست، مو و ناخن شامل چه مواد غذایی و ترکیباتی هستند؟ چه ویتامین هایی برای مو و پوست مفید هستند؟ چه مواد غذایی باید مصرف کنیم تا ناخن های ما بهتر رشد کنند و موهای زیباتری داشته باشیم؟ و …. آیا شما هم جزو افرادی هستید که از خشکی پوست، لب های...

فهرست