مکمل های غذایی مورد استفاده در بیماری های گوارشی:

کشورهای پیشرفته با مشکلاتی در رابطه با پیر شدن جمعیت ، غذاهای با انرژی بالا و رژیم های غذایی نامتعادل روبرو هستند. پتانسیل مواد غذایی  ومکمل های غذایی در کاهش مشکلات سلامتی ، به ویژه در دستگاه گوارش (GI) ، مورد بررسی قرار گرفته است. اعضای خاصی از میکرو فلور روده (به عنوان مثال ، سویه های پروبیوتیک ) به دلیل درگیر شدن در عملکردهای تغذیه ای ، ایمنی و فیزیولوژیکی ، در سلامت میزبان نقش دارند.

مکانیسم های بالقوه ای که مواد مغذی و مکمل های غذایی ممکن است سلامت میزبان را تغییر دهند:

با افزایش سن، بدن آنزیم های گوارشی کمتری ترشح می کند، که می تواند مشکلاتی مانند گاز، نفخ و سوء هاضمه ایجاد نماید.توصیه می شود که برخی مکمل های غذایی را مصرف کنید تا سیستم گوارشی سالم تری داشته باشید.  در ادامه به برخی بیماریهای گوارشی ،همراه با شیوه ی درمان آنها اشاره می شود.

گاستروانتریت عفونی  همچنان یک مشکل بهداشتی در سراسر جهان است ،

اسهال به عنوان افزایش دفعات ، مقدار آب و حجم مدفوع تعریف می شود.

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که در دستگاه گوارش زنده می مانند و در صورت مصرف مقدار کافی  ، به سلامتی میزبان کمک می کنند.

 

برخی از سویه های پروبیوتیک مدت زمان اسهال حاد را کاهش می دهند.

برخی از انواع پروبیوتیک ها منجر به تسهیل علائم سندرم روده تحریک پذیر نیز می شوند. پروبیوتیک ها در محصولات لبنی مانند کفیر و ماست یافت می شوند.

مکمل های دیگری که می توان مورد استفاده قرار داد عبارت است از:

مکمل فیبر  ، که می توان  از آن برای درمان  یبوست مورد استفاده کرد.

گلوتامین ، فراوان ترین اسید آمینه آزاد در بدن انسان ، یک بستر اصلی است که توسط سلول های روده استفاده می شود. نقش گلوتامین در فیزیولوژی روده و کنترل بیماری های متعدد روده گزارش شده است. در فیزیولوژی روده ، گلوتامین باعث تکثیر سلول های روده ای می شود، مسیرهای سیگنالینگ پیش التهابی را سرکوب می کند و از سلول ها در برابر آپوپتوز و استرس های سلولی در شرایط طبیعی و پاتولوژیک محافظت می نماید. از آنجا که ذخایر گلوتامین در طی فشارهای شدید متابولیکی از جمله ضربه ، سپسیس و بیماری های التهابی روده تخلیه می شوند ، مکمل گلوتامین در بیماران استفاده می شود تا نتایج بالینی آنها بهبود یابد. همچنین تحقبقات نشان می دهدکه رژیم های غذایی غنی شده با گلوتامین برای بهبود جنبه های ایمونولوژیک در بیماران تروما و بهبود موکوزیت در بیماران مبتلا به سرطان پس از شیمی درمانی ،  بسیار موثر است.

 

 

 

 

 

 

بهترین مکمل های غذایی تقویت کننده دستگاه گوارش که به هضم غذا کمک می کنند

مکمل های غذایی تقویت کننده دستگاه گوارش ترکیباتی هستند که به صورت خوراکی و در قالب شربت، کپسول و قرص برای سلامت دستگاه گوارش شما توصیه می شوند. بسیاری از این مکمل ها بر اساس روند طبیعی عملکرد دستگاه گوارش، فرمولاسیون و تهیه شده اند. این مکمل ها را با دستور پزشک و مشورت با...

فهرست