مکمل های غذایی / کودکان و نوجوانان

كودكان و نوجوانان

آیا شما معتقدید که تمامی نوزادان به مکمل رشد کودکان نیاز دارند ؟

با توجه به شرایط زندگی کنونی و مشغله کاری والدین، این روزها از غذاهای آماده زیاد استفاده می شود و فرصت کافی برای طبخ و استفاده از مواد مغذی وجود ندارد.به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان تغذیه استفاده از انواع مکمل رشد کودکان را پیشنهاد می دهند.

یکی از راهکارهاي عمده براي پیشگیري و کنترل کمبود ریزمغذیها در کودکان ، مکمل یاري است. 

یافته ها نشان میدهند امگا ۳ ، ویتامین و مکمل های معدنی در کاهش رفتار پرخاشگرانه در کودکان اثر بخش هستند و اولین ارزیابی از مکمل های غذایی در ارتباط با CBT یا درمان شناختی رفتاری است.

مکمل های خوراکی (ONS) موادی هستند که از طریق دهان به عنوان یک رژیم غذایی معمول به کودک داده می شوند. مکمل های غذایی می توانند به کودک کمک کنند تا مواد غذایی کافی جذب بدن انها شود.از ONS ها می توان در مدیریت طیف گسترده ای از بیماری هامانند اختلالات عصبی ، اختلالات التهابی روده و… استفاده کرد. در حساسیت های غذایی ناشی از آنتی بادی IgE استفاده مناسب از مکمل کمک به تاخیر بروز حساسیت می کند  از استفاده از یک دستگاه تغذیه مصنوعی شود.(۲)

کودکان شیرخوار درکشور ما مکمل آهن ، ویتامین A و D را باید بطور روزانه مصرف کنند. 

تمام کودکان اعم ازاینکه با شیر مادر و یا شیر خشک تغذیه شوند لازم است ازمکمل هاي آهن ویتامین A و D و یا مولتی ویتامین استفاده کنند شیرخشک هاي موجود دربازار غنی شده نیست  و مقادیري که بر روي قوطی شیرخشک درج می شود ، در حقیقت همان مقادیر طبیعی در ترکیب شیرمادر است که نیاز بدن شیرخوار را براورده نمی کند و لازم است این ریزمغذیها بصورت مکمل و بطور روزانه به انها مطابق با پروتکل هاي وزارت بهداشت داده شود.

 

انواع مکمل های تخصصی کودکان و نوجوانان

مکمل های غذایی برای کودکان و نوجوانان که به رشد آنها کمک می کند

با رشد کودکان، دریافت ویتامین ها و مواد معدنی کافی برای اطمینان از سلامت بدنی برای آنها مهم است. علاوه بر اینکه تغذیه این گروه سنی باید ویژه باشد، برای بسیاری از آنها و کمک به رشد بدن، مصرف مکمل های غذایی برای کودکان و نوجوانان تجویز می شود. اکثر کودکان، مقادیر کافی از مواد...

مصرف مکمل های غذایی برای کودکان؛ آری یا خیر؟!

  مکمل غذایی برای کودکان به فرآورده هایی گفته می شود که با فرمولاسیون ویژه و کامل، با هدف کمک به رشد آنها تولید شده‌ است. در میان انواع داروها و مکمل های غذایی، فقط دسته خاصی از آنها متعلق به کودکان و نوجوانان هستند و ویژه همین گروه سنی طراحی شده اند. بنابراین هرگز...

فهرست