هر آنچه در رابطه با فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی باید بدانید

همه آنچه که قرار است درباره بهترین فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی بدانید. قلب یکی از حیاتی ترین عضو بدن انسان می باشد.

این عضو حیاتی وظیفه‌ی پمپاژ کردن خون را بر عهده دارد. هرگاه قلب نتواند عمل پمپاژ کردن را به خوبی انجام دهد یعنی دچار نارسایی قلبی شده است. ضعیف شدن قلب در اثر این بیماری عملکرد سایر اعضای بدن را نیز مختل می کند. این بیماری در شرایط خاصی نظیر تنگ شدن عروق قلب و یا فشار خون بالا به وجود می آید. اگر دچار نارسایی قلبی شوید نمی توان شرایط به وجود آورنده را به حالت اولیه برگردانند اما با فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی تا حدودی می توان علائم و نشانه ها را بهبود بخشید و طول عمر بیشتری داشته باشید. پس در ابتدا برای جلوگیری از مبتلا شدن به نارسایی قلبی بهتر است شرایط این بیماری نظیر دیابت، چاقی، فشارخون و بیماری عروق کرونر را کنترل کنید. در متن زیر قصد داریم برای افرادی که دچار نارسایی قلبی هستند و از علائم این بیماری که شامل تنگی نفس، خستگی و ضعف عمومی، تورم در پاها، ضربان قلب نامنظم و تند، کاهش توانایی در ورزش، افزایش نیاز به ادرار کردن در شب، تورم شکم، افزایش ناگهانی وزن، عدم اشتها و تهوع، سرفه و خس خس سینه و درد قفسه سینه و …رنج می برند انواع فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی را معرفی کنیم

نقش فراورده های طبیعی در درمان نارسایی قلبی

از آغاز تمدن بشری فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی نقش مهمی در طب سنتی داشته اند. با پیشرفت علم پزشکی شاید تا حدودی نقش فراورده های طبیعی کمرنگ شده باشد و یا شاید این فراورده ها با ترکیب داروهای دیگری عرضه شود. ولی در بسیاری از کشورهای جهان هنوز به فراورده های طبیعی اعتماد خاصی دارند. شاید دلیل کمرنگ شدن نقش فراورده های طبیعی در زندگی مردم، استفاده‌ی ناآگاهانه و خودسرانه ی برخی مکمل های گیاهی در درمان بیماری نارسایی قلبی و تداخل این داروها با داروهای قلبی و عروقی می باشد که عوارض جبران ناپذیری را به جای گذاشته است. بیشتر جمعیت جهان در معرض خطرات تداخل فراورده های طبیعی و داروهای پزشکی هستند که با کسب اطلاعات کمی می توان از عوارض ناخواسته پیشگیری کرد. هر فراورده طبیعی را نمی توان برای نارسایی قلبی مصرف کرد چون ممکن است تأثیرات منفی بر عملکرد قلب و عروق بر جای بگذارد. به طور مثال برخی داروهای گیاهی با داروی ضد انعقاد خون تداخل دارند و ممکن است خونریزی را تشدید کند.

کدام یک از فراورده های طبیعی درمان نارسای قلبی با داروهای پزشکی نظیر وارفارین تداخل دارویی دارند؟

اگر از فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی استفاده می کنید حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. یکی از داروهای مهمی که بیشتر بیماران قلبی و عروقی مصرف می کنند وارفارین است که ممکن است با فراورده های گیاهی ناسازگاری داشته باشد که در زیر به برخی از این فراورده ها اشاره می کنیم.

 • زنجفیل یا زنجبیل یکی از انواع فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی: زنجبیل از تشکیل لخته خون جلوگیری می کند و باید از مصرف آن خودداری کنید.
 • سیر، بهترین فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی: سیر با جلوگیری از تشکیل لخته در خون، باعث افزایش رقت خون می شود. بهتر است بیشتر از یک حبه در روز مصرف نشود.
 • چای سبز، یکی از انواع فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی: چای سبز و وارفارین باید هم‌زمان مصرف نشوند چون چای سبز اثر وارفارین را خنثی می کند و باید مرتباً خون بررسی شود.
 • گزنه پرفروش ترین فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی: اگر وارفارین مصرف می کنید از خوردن گزنه خودداری کنید چون این گیاه به دلیل داشتن ویتامین K، اثر وارفارین را کم می کند.
 • سویا: در مصرف سویا و شیر سویا و فراورده ای سویا بهتر است خودداری کنید چون باعث کاهش اثر ضد لخته ای وارفارین می شوند و ممکن است خون دوباره لخته شود.
 • زردچوبه و پیاز، بهترین فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی: شاید بارها شنیده باشید که زردچوبه و پیاز اثر ضد لخته ای دارند. پس در بیماران قلبی افزایش مصرف این دو محصول باعث افزایش احتمال خونریزی می شود.
 • میوه‌ی گریپ فروت: برای بیماران قلبی مصرف گریپ فروت و آب آن منع شده است چون این میوه اثر داروی وارفارین را افزایش می دهد و احتمال خونریزی زیاد می شود.
 • انبه: مصرف انبه و آب انبه به دلیل افزایش اثر ضد لخته ای وارفارین توصیه نمی شود و بهتر است از مصرف آن در طول درمان با وارفارین خودداری کنید.

آیا فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی به بهبود بیماری کمک می کنند؟

همانطور که می دانیم بیماران قلبی باید رژیم درمانی خاصی را دنبال کنند و سبک زندگی خود را تغییر دهند. فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی می تواند علائم این بیماری را تا حدودی کاهش دهد و به روند بهتر شدن فرد کمک فراوانی کند. در طب نوین برای درمان نارسایی از نصب باتری و جراحی استفاده می کنند اما طب سنتی با استفاده از افزایش سطح صفرای خون به قلب قوت دوباره می بخشد و معتقد است درمان نارسایی قلبی در افزایش صفرای خون است. هیچ‌وقت توصیه به استفاده‌ی هم‌زمان فراورده های طبیعی و داروهای پزشکی نیست و شما می توانید طبق نظر پزشک نحوه‌ی درمان خود را انتخاب کنید. به طور کلی فراورده هایی طبیعی که گرم و خشک هستند به درمان بیماری کمک می کنند.

انواع فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی

فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی یکی از مطمئن ترین راهکارهای درمان نارسایی می باشد. در زیر به برخی از راهکاری طبیعی درمان نارسایی قلبی اشاره می کنیم.

 • مصرف عسل بهترین فراورده های درمان نارسایی قلبی: مصرف عسل به صورت ناشتا و در ابتدای صبح به بهبود عملکرد قلب کمک شایانی می کند. اگر می خواهید تأثیر عسل را افزایش دهید می توانید آن را به همراه زنجبیل به صورت شربت مصرف کنید زنجبیل باعث کاهش رطوبت قلب می شود اما برای بیماران قلبی تحت درمان با وارفارین به هیچ وجه زنجبیل توصیه نمی شود.
 • ارده و شیره به عنوان یکی از بهترین فراورده های درمان نارسایی قلبی برای کاهش علائم نارسایی قلبی: مصرف ارده و شیره انگور به صورت ترکیبی به درمان نارسایی قلبی کمک می کند. بهتر است این فراورده طبیعی را به مقدار لازم مصرف کنید چون زیاده روی در مصرف آن سبب افزایش مقاومت بدن در مقابل خواص آن می شود. پزشکان طب سنتی با توجه به شرایط بیماری و وضعیت بدنی فرد بیمار میزان مصرف این فرآورده را تعیین می کنند. این فراورده نباید در یک روز و به طور مداوم مصرف شود پس بهتر است در مصرف آن اعتدال را رعایت کنید.
 • نقش عسل و زعفران در درمان نارسایی قلبی: ترکیب عسل و زعفران به صورت شربت یکی از فراورده های مؤثر در درمان می باشد همچنین می توانید از ترکیب عسل و بهار نارنج نیز برای درمان و نشاط دهی بهره ببرید.
 • درمان از طریق حجامت: برای بیماری نارسایی قلبی حجامت یا خونگیری اصلاً توصیه نمی شود و فقط حجامت گرم یا همان بادکش به ویژه بادکش کتف توصیه می شود.
 • گل ختمی چینی: از اصلی ترین خواص گل ختمی ضد تصلب شرایین است. داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در این گیاه از اکسید شدن لیپوپروتئین LDL(کلسترول بد) پیشگیری می کند که در بیماران قلبی نقش مؤثری دارد. اگر نارسایی قلبی به دلیل فشار خون بالا به وجود آمده باشد با مصرف دمنوش این گیاه می توان فشار خون را تا حدودی تنظیم کرد. دمنوش این گیاه را با ترکیب عسل را می توانید روزانه مصرف کنید.
 •  آلفا (یونجه) در درمان نارسایی قلبی: وقتی سطح کلسترول افزایش پیدا می‌کند مشکل تنگی عروق و نارسایی قلبی به وجود می آید مصرف دمنوش آلفا آلفا یا عصاره‌ی برگ آن در روز به مدت چند ماه، به کاهش سطح کلسترول و تشکیل پلاک در دیواره رگ ها کمک می کند و از ادامه‌ی مشکل تنگی عروق پیشگیری می کند. مکمل های این گیاه را طبق نظر پزشک می توانید مصرف کنید.
 • شنبلیله و درمان نارسایی قلبی: از مهم ترین خواص شنبلیله داشتن انتی اکسیدان و محافظت از عروق، تنظیم سطح چربی خون و کاهش تصلب شریان ها، کاهش تراکم پلاکت های خون و جلوگیری از افزایش لخته شدن خون، کمک به تنظیم کلسترول و قند خون و چربی خون می باشد که برای بهره بردن از این خواص ارزشمند می توانید مقداری تخم شنبلیله را در مقداری آب بخیسانید و صبح به صورت ناشتا دانه ها را بخورید برای تأثیر گذاری بهتر است این روند را چند ماه تکرار کنید.
 • زالزالک: یکی از گیاهانی که در بیشتر کشورهای دنیا توصیه به مصرف آن به عنوان بهترین فراورده های طبیعی درمان نارسایی قلبی شده است زالزالک است که برای سیستم عروقی فواید بسیاری دارد. از مهمترین خواص زالزالک به عنوان یکی از فراورده های درمان نارسایی قلبی افزایش جریان خون و بهبود انقباض ماهیچه های قلب می باشد. از مکمل های این گیاه می توانید روزانه ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم را مصرف کنید و روند درمان را تا چند ماه و بسته به شرایط بیماری خود ادامه دهید. برای این گیاه عوارضی ثبت نشده است و برای احتیاط قبل از مصرف با پزشک معالج خود مشورت کنید.

در پایان هر آنچه که باعث افزایش علائم بیماری نارسایی قلبی می شوند را از رژیم غذایی خود حذف کنید و ورزش را در اولویت کار خود قرار دهید. میزان مصرف پروتئین های حیوانی را به حداقل برسانید و از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کنید. کاهش استرس و استراحت کافی و پرهیز از کار سنگین می تواند روند درمان را بهتر کند.

“آشنایی با فرآورده های طبیعی نارسائی قلبی در داروخانه”

محصولات مرتبط با مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 + هشت =

فهرست