برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

انتخاب خوشبو کننده‌های هوا

محیطی سالم،‌ مطبوع و خوشایند می‌تواند تاثیر چشمگیری بر ارتباط موفق با دیگران و داشتن روحیه‌ای قوی و شاد داشته باشد. هما‌نطور که بوی دلپذیر هر شخص برای خود و دیگران مهم است. فضای دلنشین و دارای رایحه عالی نیز این سبکباری و مسرت را چندبرابر می‌کند. امروزه اسپری‌ها و محصولات مختلفی در جهت ایجاد بوی خوش و رایحه‌های دل انگیز متناسب با هر مکانی تولید و روانه بازار شده‌اند. در این مقاله به اهمیت استفاده، کاربرد، ویژگی‌ها و نکات مهم درباره این فرآورده‌ها پرداخته‌ایم تا بتوانید خرید آگاهانه و هدفمندی داشته باشید.
خوشبو کننده هوا

بوی خوش می‌تواند یک مکان معمولی را به فضایی دل انگیز تبدیل کند. تمامی رایحه‌های معروف و روح پرور دنیا به شما احساسی از شادابی، آرامش و پاکیزگی می‌دهند. در سال‌های اخیر خوشبو کننده‌های هوا علاوه بر اینکه رایحه‌ی خوش را در فضا منتشر می‌کنند، بوی بد را نیز از محیط جذب کرده و از بین می‌برند و همچنین طراحی زیبا و ظریف، آن‌ها را به کالایی لوکس و تزیینی تبدیل کرده است.

در هنگام خرید خوشبو کننده‌های هوا علاوه بر تفکر و انتخاب یک رایحه‌ی مناسب برای منزلتان بهتر است تا به اندازه‌ی فضایی که می‌خواهید خوشبو شود (به طور مثال خوشبو کردن سرویس بهداشتی نیاز به خوشبو کننده‌ی مخصوصی دارد. علاوه بر این خوشبو کردن اتاق خواب با خوشبو کردن فضای پذیرایی بسیار متفاوت است)، مدت زمان ماندگاری ( گاهی افراد برای محل کار خود به دنبال خوشبو کننده‌هایی هستند که در طول یک قرار ملاقات مهم دو ساعته فضا به شدت خوشبو باشد) و میزان پخش بو (این موضوع نیز بسیار مهم است چرا که برخی از خوشبو کننده‌ها فقط چند دقیقه و برخی چند ساعت ماندگاری دارند) نیز توجه کافی باید داشته باشید.

انواع خوشبو کننده‌های هوا مخصوص منزل و محل کار

در ادامه به نکاتی پیرامون انواع خوشبو کننده‌های هوا در منزل و محل کار می‌پردازیم.

برقی

این مدل از خوشبو کننده‌های هوا با برق کار می‌کنند. آن‌ها توسط برق محلول خوشبو و یا روغن معطر را گرم می‌کنند و باعث تبخیر آن می‌شوند. روغن و یا محلول تبخیر شده در فضا منتشر می‌شود و فضا را خوش بو می‌کند. این محلول‌ها بسیار متنوع هستند و شما هر زمان با توجه به سلیقه‌ی خود می‌توانید آن‌ها را تعویض کنید و از یک رایحه‌ی جدید لذت ببرید. مصرف برق در این مدل‌ها بسیار پایین است و نسبت به سایر مدل‌ها از ماندگاری بیشتری برخوردارند.

اتوماتیک

دستگاه‌های اتوماتیک خوشبو کننده‌ی هوا با باتری کار می‌کنند. اسپری‌های مخصوصی برای این دستگاه‌ها در بازار موجود است. شما می‌توانید این دستگاه‌ها را به صورت دستی و یا اتوماتیک استفاده کنید. اگر آن‌ها را روی حالتی دستی قرار دهید هر زمان که دکمه را فشار دهید آن‌ها بوی خوش را اسپری خواهند کرد. اگر آن‌ها را روی حالت اتومات قرار دهید، دو انتخاب خواهید داشت. می‌توانید انتخاب کنید که نسبت به نور واکنش نشان دهند و هر زمان نور محیط کم و یا زیاد شود خود به خود اسپری بزنند. این حالت برای سرویس‌های بهداشتی بسیار مناسب است و هر زمان که فردی بخواهد وارد شود و چراغ سرویس را روشن کند، دستگاه به طور خود به خود اسپری کرده و فضا را خوشبو می‌کند. حالت دوم این است که شما می‌توانید آن‌ها را تنظیم کنید که به طور مثال هر ۱۵ دقیقه یک بار اسپری کنند.

اسپری

در میان انواع خوشبو کننده‌های هوا، اسپری‌ها یکی از مدل‌هایی هستند که به راحتی قابل استفاده هستند. بهتر است تا آن‌ها را مستقیما روی وسایل منزل اسپری نکنید چرا که ممکن است به وسایل شما آسیب بزنند. همچنین از اسپری کردن در فضاهایی که غذا و یا حیوان خانگی و یا گیاهانتان قرار دارند، خود داری کنید.

شمع‌های معطر

شمع‌ها نیز یکی دیگر از خوشبو کننده‌های هوا هستند که علاوه بر احساس گرمی، صمیمیت و آرامشی که با نور خود به شما می‌بخشند، می‌توانند فضا را نیز معطر و دلپذیر کنند. این مدل‌ها کمی گران هستند اما پخش بوی فوق العاده‌ای دارند و اگر هر روز یک ساعتی از آن‌ها استفاده کنید احتمالا تا یک ماه دوام می‌آورند. البته سایز شمع تعیین کننده اصلی عمر آن است.

رایحه‌های مختلف

خوشبو کننده‌های هوا رایحه‌های مختلفی دارند، گاهی این رایحه‌ها الهام گرفته از طبیعت هستند و ممکن است تداعی کننده‌ی قدم زدن در کنار دریا باشند. گاهی بوی گل‌ها و میوه‌ها را در فضا پخش می‌کنند. گاهی نیز یادآور غذایی خاص هستند. اما هر رایحه‌ای که داشته باشند توجه به این نکته حائز اهمیت بالایی است که دو مدل الکل دار و بدون الکل در بازار یافت می‌شود.

الکل دار

در این مدل خوشبو کننده‌های هوا شدت و غلظت پرفیوم و یا ماده‌ی معطر در هفته‌ی اول بسیار بالاست اما پس از گذشت چند هفته این غلظت کاهش پیدا می‌کند و احتمالا شما رایحه را کمتر حس خواهید کرد.

بدون الکل

در این مدل‌ها شدت و غلظت ماده خوشبو کننده در تمام طول استفاده یکسان می‌ماند. این خوشبو کننده‌ها بر پایه آب و یا با الکل بسیار کمی ساخته می‌شوند.

خرید یک محصول خوب 

گفته شده است که رایحه‌ها از کلمات قوی تو و گویا‌تر هستند. رایحه‌های خوب افکار خوب را در ذهن شما خلق می‌کنند، باعث بیشتر شدن انرژی بدنتان می‌شوند و همچنین خاطراتی را در ذهنتان به وجود می‌آورند که هر زمان دوباره آن رایحه‌ی خاص به مشامتان بخورد، آن خاطره را به دقت به خاطر خواهید آورد.

خوشبو کننده‌های خودرو

ماشین‌ها معمولا فضاهای بسته‌ای هستند که هوا داخل آن‌ها جریان کمی دارد. در چنین محیطی با هر تغییر فصل و یا هرگونه عوامل محیطی دیگری، ممکن است بویی نامطلوب به وجود بیاید، و خودروی شما که یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی است که ساعات زیادی را درون آن هستید، به محلی تبدیل می‌شود که بوی مشمئز کننده‌ای خواهد داشت.

قطعا استفاده از خوشبو کننده‌های هوا که مخصوص خودرو ساخته می‌شود یکی از بهترین راه حل‌های ممکن هستند. هیچ کس تمایل ندارد که وارد اتومبیلی شود که بوهای بدی در آن جریان دارد. همچنین اگر اتومبیل شما بوی خوبی نداشته باشد، قطعا نمی‌توانید تاثیر مثبتی روی فردی که سوار ماشین شما شده است بگذارید. به خصوص اگر با این فرد در مورد ازدواج، قرار کاری و یا دیگر تصمیمات مهم زندگی می‌خواهید صحبت کنید. بنابراین می‌توان گفت که خوشبوکننده‌های هوا بیشتر یک کالای ضروری هستند تا یک اکسسوری لوکس.

اما باید بدانید که تنها جمع و جور کردن ذهنتان برای خرید خوشبوکننده‌های هوای خوب کافی نیست. گاهی اوقات در ابتدا که وارد فروشگاه می‌شوید و رایحه یک خوشبو کننده را امتحان می‌کنید از آن لذت می‌برید و فکر می‌کنید که این دقیقا همان چیزی است که می‌خواستم. اما پس از چند روز که آن را داخل ماشین خود قرار می‌دهید، رایحه آزار دهنده می‌شود به طوری که ترجیح می‌دهید دیگر از آن استفاده نکنید. همچنین ممکن است خوشبو کننده‌ای خریداری کنید که بیشتر از دو روز دوام و پخش بو نداشته باشید و عملا پولتان را هدر بدهید. بنابراین بهتر است تا به نکات زیر هنگام خرید توجه کافی داشته باشید.

در ابتدا توجه کنید که خوشبو کننده‌های هوای معمولی را برای خودرو استفاده نکنید. چرا که این خوشبو کننده‌ها مخصوص فضاهای بزرگ هستند، بنابراین پخش بوی زیادی دارند. اما خوشبو کننده‌های مخصوص خودرو برای فضاهای کوچک تولید شده‌اند و پخش بوی آن‌ها به طوری است که آزار دهنده و بیش از اندازه نباشد.

انواع خوشبوکننده‌های خودرو

همه خودروها نیاز دارند که از خوشبوکننده‌ای استفاده کنند تا هوای مطبوعی را در حین رانندگی و در شلوغی و ترافیک شهر تجربه کنند و از این زیاد بودن در خودروی خود خسته نشوند.

آویختنی

این مدل از خوشبوکننده‌های هوا در واقع قطعات مستطیلی کوچکی هستند که از طریق بند انتهایی به شما اجازه می‌دهند تا آن را به آینه جلو خورد بیاویزید. همچنین می‌توانید آن‌ها را به پشت صندلی‌ها نیز آویزان کنید و از بوی دلپذیر آن‌ها لذت ببرید. از آنجایی که یک قطعه‌ی مقوایی کوچک هستند بسیار ارزان بوده و شاید یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خودرو باشند و معمولا بین ۵ تا ۸ هفته ماندگاری دارند.

کاغذ‌های معطر

این مدل از خوشبو کننده‌های هوا به صورت کاغذهای کوچکی هستند و شما باید آن‌ها را در قسمتی از خودرو، مثلا روی داشبورد قرار دهید. این کاغذها علاوه بر جذب بوی نامطبوع، بویی خوش را در محیط پخش می‌کنند. ماندگاری این مدل‌ها بین ۲ تا ۳ هفته است.

استیکی

در میان انواع خوشبوکننده‌های هوا، مدل استیکی حاوی روغن و ژل بوده و بسیار متداول و محبوب است. بهتر است تا این استیک‌ها روی سطوح خشک داخل خودرو بزنید. معمولا یک بار کشیدن استیک روی داشبورد می‌تواند تا چند ساعت رایحه‌ی خوش در فضای خودرو منتشر کند.

چوبی

در این مدل از خوشبوکننده‌های هوا، یک قطعه‌ی کوچک چوبی داخل یک ظرف که حاوی روغنی خوشبو و معطر است قرار می‌گیرد. به مرور زمان این قطعه چوب روغن معطر را به خود جذب کرده و رایحه‌ی آن را در فضا پخش می‌کند.

فیتیله‌ای

یک از محبوب‌ترین خوشبوکننده‌های هوا مدل فیتیله‌ای است. یک ظرف پلاستیکی کوچک که حاوی روغن معطر است به همراه یک فیتیله به دریچه ی AC خودرو متصل می شود. هنگامی که شما AC را روشن می‌کنید هوا از این ظرف عبور کرده و بوی خوش را در فضا پخش می‌کند.

سخن پایانی

رعایت اعتدال در هر امری واجب است پس بهتر است تا از این محصولات نیز زیاد استفاده نشود. استفاده بیش از اندازه می‌تواند در دراز مدت مشکلاتی را به وجود بیاورد. ما در وب سایت اینترنی داروخانه آنلاین نسخه اول انواع خوشبو کننده‌های هوا را عرضه کرده‌ایم. با مراجعه به داروخانه و مطالعه متون و توضیحات محصولات انتخاب هدفمند و آگاهانه‌ای خواهید داشت.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید