اکسیدان برای رنگ مو در حقیقت یک ترکیب شیمیایی است که مکمل انواع ‌رنگ ‌مو محسوب می ‌شود.

وقتی رنگ مو استفاده می کنید باید آن را با اکسیدان که نوعی حلال یا رقیق کننده است، مخلوط کنید. انواع اکسیدان های رنگ مو در بازار وجود دارند که آن را با ” درصد اکسیدان” می شناسیم. به طور مثال  اکسیدان رنگ مو ۳ درصد، ۹ درصد و ۶ درصد و ۱۲ درصد در بازار وجود دارند که هر کدام قدرت روشن کنندگی متفاوتی برای رنگ های مو ارائه می دهند.

با توجه به اینکه شما قصد دارید موهای تیره تر یا روشن تری داشته باشید از میزان اکسیدان مو مختلف استفاده می شود. اکسیدان های مو در برندهای مختلف در بازار وجود دارند و انتخاب و خرید آن متناسب با نوع رنگ مو باید انجام شود.

زمانی می‌توان گفت که اکسیدان رنگ مو بهترین ترکیب است که بتواند بافت یکنواختی را به رنگ مو بدهد و درصد هیدروژن پراکسید کمتری داشته باشد. این عامل موجب می‌شود هنگام رنگ کردن موهای خود، احساس سوزش نکنید و بوی محرک و آزاردهنده از رنگ مو احساس نشود. هرچه درصد اکسیدان رنگ، کمتر باشد یعنی قدرت کمتری برای روشن کنندگی دارد، بنابراین برای موهای تیره، کاربرد بهتری دارد. اگر می خواهید رنگ مو روشن تر و درخشان تر باشد، معمولاً از اکسیدان رنگ مو ۱۲ درصد استفاده می شود که می تواند تا ۳ درجه رنگ مو را روشن تر کند.

خرید اکسیدان رنگ مو

هنگام خرید اکسیدان رنگ مو داشته باشید که قیمت اکسیدان چقدر است و شما چه حجم از آن را نیاز دارید. آرایشگر های حرفه ای، اکسیدان رنگ مو را در حجم های بیشتر از یک لیتر تهیه می کنند. معمولاً حجم استاندارد اکسیدان برای خرید عمده، ۴ لیتری است. اگ شما شخصاً قصد دارید موهای خود را در خانه رنگ کنید، هنگام خرید رنگ مو، اکسیدان مربوطه را به شما می‌دهند. اکسیدان معمولاً حجم کمتری دارد و فقط شما باید درصد آن را انتخاب کنید.

بهترین انواع اکسیدان رنگ مو، اکسیدان هایی هستند که درصد کمتری مواد شیمیایی داشته باشند و حساسیت پوستی برای افراد ایجاد نکنند. برخی از انواع رنگ مو به همراه اکسیدان بر پایه ترکیبات گیاهی هستند. قبل از خرید با فروشنده درباره ویژگی های این محصولات صحبت کنید. انتخاب صحیح رنگ مو، لوازم آرایش مو، اکسیدان و حتی شامپو ها و حالت دهنده ها ارتباط مستقیمی با زیبایی و لطافت موهای شما دارد. سعی کنید پس از رنگ کردن موهای خود حتماً از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید تا حالت موهای شما حفظ شود و رنگ مو تثبیت گردد.

از منوی زیر می توانید انواع اکسیدان رنگ مو را انتخاب کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس فروش در داروخانه صحبت نمایید.

آنچه باید درباره اکسیدان مو و انواع رنگ مو بدانید

اکسیدان مو، یکی از ترکیباتی است که باید هنگام استفاده از رنگ مو استفاده شود. اکسیدان، جزئی جدایی ناپذیر از انواع رنگ مو است. تغییر رنگ اصلی مو با استفاده از رنگ های شیمیایی یک روش رایج در بین آقایان و زنان است. رنگ های مو بر اساس خاصیت حفظ رنگ، به دسته های مختلف...

فهرست