ترفندهای استفاده از برق لب که خانم های جوان نیاز دارند

خرید و استفاده از برق لب با چند ترفند ساده باعث می شود آرایش لب های شما زیباتر به نظر برسد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به استفاده از برق لب و زیباتر کردن آرایش اهمیت زیادی می دهید و ترجیح می دهید که لب های شما براق تر باشد، تکنیک های ساده و جذابی برای شما  آماده کرده ایم که در این مطلب می توانید آنها را یاد بگیرید. با دانستن این نکات، آرایش لب های شما زیباتر خواهد شد و به طور کلی، آرایش صورت جلوه بهتری خواهد داشت. تمام آن چیزی که برای استفاده کردن از برق لب نیاز دارید این است که لب های خود را برای آرایش کردن آماده کنید. یکی از کارهایی که در این مرحله توصیه می شود، استفاده از نرم کننده ها و مرطوب کننده ها است؛ به طوری که پوست لب را نرم و شاداب نگه دارد.

 لوازم مورد نیاز برای آرایش صورت و استفاده از برق لب

ابزارهای آرایش صورت بسیار متنوع هستند. یکی از این لوازم آرایشی، رژ لب و برق لب است. این دو لوازم آرایش در کنار یکدیگر می توانند استفاده شوند. ترکیب رنگ رژ لب و برق لب، جذابیت خاصی را برای آرایش به وجود می‌آورد. کاملاً واضح است که اگر قبل از شروع آرایش، تمام لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید، سریع تر می توانید مراحل کار را انجام دهید.

برای استفاده از برق لب به وسایل ساده ای نیاز دارید. برای این کار باید دستمال کاغذی به همراه داشته باشید؛ برق لب مناسب بخرید و همچنین مرطوب کننده برای پوست لب در اختیار داشته باشید. در کنار این لوازم، استفاده از مداد خط لب، رژ لب و یک پنبه مرطوب، کار شما را ساده تر می کند. همچنین می توانید یک آینه کوچک آرایشی هم در کنار کار خود استفاده کنید. این ها لوازمی هستند که داخل کیف آرایشی شما وجود دارند. برای استفاده از برق لب باید حرفه ای عمل کنید.

نکات مهم در استفاده از برق لب

نکته شماره ۱: استفاده از لایه بردار برای پوست لب ها

برای اینکه استفاده از برق لب و رژ لب برای شما ساده تر باشد و در نهایت، آرایش زیباتری داشته باشید، باید پوست لب های خود را نرم و یکنواخت کنید. به این مفهوم، شاید لازم باشد از لوازم آرایشی و مراقبت از پوست در نقش لایه بردار استفاده کنید. لایه بردار را روی پوست لب های خود بزنید تا سلول های مرده پوست را از آن قسمت حذف کند و هر گونه ترک خوردگی یا چین و چروک را از بین ببرد.

اگر در استفاده از برق لب، پوست لب های شما خشک باشد، ناهمواری ها به وضوح دیده می شوند و این می تواند ظاهر نامطلوب را در آرایش شما ایجاد کند. محصولات لایه بردار پوست لب را می توانید از فروشگاه لوازم آرایشی تهیه کنید. از برس آرایشی نرم برای این کار استفاده کنید. زمانی که لب های شما نرم شوند، آماده هستید که برق لب و رژ لب را روی پوست خود به کار ببرید.

 نکته شماره ۲: استفاده از مرطوب کننده ها

برای استفاده از برق لب نیاز دارید زمینه را با مرطوب کننده ها آماده سازی کنید. لایه بردار می تواند یک اثر معمولی را روی پوست لب های شما بگذارد. برای اینکه ناراحتی یا هرگونه التهاب را روی لب های خود برطرف کنید باید از مرطوب کننده یا نرم کننده لب استفاده کنید. این محصولات نیز در فروشگاه های لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست وجود دارند. مرطوب کننده باعث می‌شود که خشکی لب ها از بین برود و بنابراین برای استفاده از برق لب آماده باشید.

 نکته شماره ۳: انتخاب مدل و رنگ برق لب

وقتی که برای استفاده از برق لب آماده شدید، نوبت به آن می رسد که یک رنگ یا سایه ملایم را از برق لب برای آرایش انتخاب کنید. بهترین رنگ ها برای برق لب، محصولاتی هستند که ظاهر شفاف تری داشته باشند؛ اما چندین مدل از این لوازم آرایشی وجود دارند که متناسب با پوست شما قابل انتخاب هستند. به این مفهوم که شما سایه های روشن یا براق را برای آرایش لب های خود استفاده می کنید.

اگر پوست روشن دارید، برق لب با سایه روشن، چیزی شبیه به صورتی را انتخاب کنید و اگر پوست تیره دارید، رنگ های برق لب متمایل به رنگ شکلاتی را انتخاب کنید. از ایده های آرایشی برای استفاده از برق لب کمک بگیرید. انتخاب برق لب با خرید رژ لب همسان می باشد. در هر صورت باید به رنگ پوست خود دقت داشته باشید.

برای استفاده از برق لب توجه کنید که چگونه آن را روی لب های خود استفاده می کنید. برخی از انواع برق لب به صورت رژ لب ساخته شده است؛ یعنی زمانی که آن را روی لب ها قرار می دهید، به صورت دورانی و شبیه به رژ استفاده می شوند؛ اما برخی از آنها در حالت مایع چیزی شبیه به قلم مو وجود دارند. برای استفاده از برق لب، در انواع شیوه های آرایشی به این نکته توجه کنید. بهترین ابزار برای برق لب و رژ لب، قلم موی آرایشی است.

آرایش زیباتر لب ها با استفاده از برق لب

از آنجایی که استفاده از برق لب در آرایش صورت، جزو آخرین مراحل محسوب می شود، قبل از آنکه این کار را انجام دهید، تمام قسمت های آرایش را در اجزای دیگر صورت خود کامل کنید. آرایش ابروها، آرایش چشم و آرایش گونه را کامل کنید. می‌توانید با قلم موی بزرگ، تمام لوازم آرایشی را ادغام کنید. زمانی که رژ لب را استفاده کردید و مطمئن شدید که در آخرین مراحل هستید، استفاده از برق لب را آغاز کنید. برق لب، موادی چسبناک و براق هستند، بنابراین این مرحله باید آخرین مراحل کار آرایش صورت شما باشد.

همانطور که در قسمت های بالا هم به آن اشاره کردیم، لازم است قبل از برق لب یک مرطوب کننده یا نرم‌کننده روی لب های خود بزنید. این کار را با یک ابر ساده آرایشی یا با نوک انگشتان خود می توانید انجام دهید. در هر قسمت از لب ها که احساس خشن بودن یا ضخیم بودن پوست را دارید، با استفاده از نرم کننده آن را برطرف کنید و سپس برق لب را استفاده کنید.

برخی از آرایشگرها عقیده دارند که کانسیلر آرایشی می تواند روی لب ها را یکنواخت تر جلوه دهد. اگر این کار به زیباتر شدن برق لب کمک می کند، از کانسیلر استفاده کنید.

برای زیباتر شدن لب ها از مداد خط لب استفاده کنید. مقداری از  بیرون محوطه بیرون از خط طبیعی لب های خود بزنید و سپس، برخی از آن قسمت را با استفاده از برق لب با سایر رنگ ‌های روی لب ادغام کنید. در کشیدن مداد خط لب، سعی کنید که گوشه های لب این خطوط ادامه پیدا کند. لوازم آرایشی برق لب، لب را زیباتر می‌کند، اما برخی ترجیح می‌دهند برق لب را به عنوان یک نرم کننده و براق کننده روی لب ها استفاده کنند، بدون آنکه رژلب داشته باشند. این انتخاب شما است که برق را در کدام حالت استفاده کنید.

اگر تجربه در استفاده از برق لب ندارید و یا در استفاده از رژ لب و برق لب در کنار یکدیگر به مشکلاتی برمی‌خورید، آن را با آرایشگر خود در میان بگذارید. زمانی که برق لب را روی لب های خود استفاده کردید، همانند زمانی که رژلب استفاده می‌کنید، سعی کنید دو لب بالایی و پایینی را دیگر اندکی فشار دهید تا رنگ ها و بافت های اضافی به هم دیگر منتقل شود.

سعی کنید برق لب در  اطراف لب های شما پخش نشود. اگر احساس می کنید که برق لب و رژ لب از محدوده آرایش لب ها خارج شده است، آن را با یک دستمال مرطوب آرایشی یا گوش پاک کن پاک کنید.

سخن پایانی

استفاده از برق لب، آرایش را جذاب ‌تر می‌کند. زمانی که برای خرید برق لب به فروشگاه لوازم آرایشی مراجعه می کنید با برندهای مختلفی روبه‌رو هستید. خرید برق لب اکلیلی دار، خرید برق لب مایع و برق لب رولی، نمونه‌ای از انواع این لوازم آرایشی هستند. برخی از انواع برق لب، ظاهری شفاف دارند که نه تنها به راحتی و به تنهایی روی لب ها استفاده می شوند بلکه می توانید آنها را روی رژ لب نیز به کار ببرید. انواع برق لب، لب های شما را حجیم تر و بزرگتر نشان می دهند.

گزینه دیگر برای استفاده از برق لب، انواع برق لب رنگی است. این محصولات به جای رژ لب هم استفاده می شوند. برای برق لب رنگی، ظاهری درخشان چیزی شبیه به رژ لب مایع طراحی شده که هم خاصیت درخشندگی و هم خاصیت زیبایی برای آرایش لب ها ایجاد می کنند. برخی از آرایشگران عقیده دارند که برق لب شفاف را روی رژ لب جامد مات باید استفاده کرد.

استفاده از برق لب کاملاً به سلیقه و تمایل افراد بستگی دارد. مهم این است که آرایش لب ها با برق لب کاملاً زیبا و جذاب می‌شود. برای این که بهترین مارک برق لب را انتخاب کنید، نیاز دارید یک جستجوی ساده میان بهترین برندهای بازار داشته باشید. قیمت خرید برق لب چندان زیاد نیست. با یک انتخاب هوشمندانه و هزینه اندک می توانید آرایش لب های خود را زیباتر کنید.

“آشنایی با انواع برق لب در داروخانه”

فهرست