برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

خواص ACRYLIC ACID/ACRYLAMIDOMETHYL PROPANE SULFONIC ACID COPOLYMER چیست؟

امروزه انتخاب و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی از بین ده ها یا صدها محصول مشابه (با برندها و سازنده های مختلف) که هر کدام ادعا ها و مزیت های خاصی را مطرح می کنند، بسیار دشوار شده است. یکی از راه های شناخت فرآورده ها و پی بردن به کیفیت آنها، آشنایی با ویژگی تک تک اجزای سازنده آن است. در این مقاله با یکی دیگر از مواد سازنده محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا می شویم.
اکریلیک اسید/اکریل آمیدومتیل پروپان سولفونیک اسید کوپلیمر

اکریلیک اسید/اکریل آمیدومتیل پروپان سولفونیک اسید کوپلیمر یا ACRYLIC ACID/ACRYLAMIDOMETHYL PROPANE SULFONIC ACID COPOLYMER شامل یک کوپلیمر از کوپلیمرهای پروپان سولفونیک اسید و اکریلیک اسید است. این ماده با علامت اختصاری AMPS به صورت پودری سفید رنگ است. فرمول شیمیایی آن C7H13NO4S می ­باشد. این مونومر مهم در چسب­ها، روکش­های کاغذی و پوشش ­های معماری و صنعتی استفاده می ­شود. گروه سولفونیک به مونومر درجه بالایی از آب دوستی و ویژگی آنیونی در رنج وسیعی از pH را می­ دهد.

ACRYLICخواص و کاربرد ACID/ACRYLAMIDOMETHYL PROPANE SULFONIC ACID COPOLYMER در آرایشی و مراقبت شخصی

 

استفاده از AMPS یا اکریلیک اسید/اکریل آمیدومتیل پروپان سولفونیک اسید کوپلیمر در محصولات آرایشی از ایمنی خوبی برخوردار است. تاثیر آن بر سرطان­زایی، ایجاد آلرژی و مسمومیت در تولید مثل کم است. این ماده با غلظت 0.02 درصد در لوازم آرایشی وجود دارد و استفاده محدود از آن کم خطر است.

کاربرد ACRYLIC ACID/ACRYLAMIDOMETHYL PROPANE SULFONIC ACID COPOLYMER در محصولات آرایشی و مراقبت شخصی چیست؟

کارکرد ماده ACRYLIC ACID/ACRYLAMIDOMETHYL PROPANE SULFONIC ACID COPOLYMER طبق مقررات آرایشی و بهداشتی شامل موارد زیر است:

  • نقش در فرمولاسیون:
    • CHELATING – عامل کیلیت کننده با اتصال به یون­های فلزی.
    • VISCOSITY CONTROLLING – کنترل ویسکوزیته، افزایش یا کاهش ویسکوزیته لوازم آرایشی.

برخی خواص AMPS که در صنعت تولید محصولات آرایشی و مراقبت از پوست کاربرد زیادی دارد، عبارتند از:

  • کیلِیت کننده: این ترکیب شیمیایی با یون­های فلزی واکنش می­ دهد. در اتصال این ترکیب با یون­های فلزی موجود در محلول، کمپلکس­های استراحتی تشکیل می ­شود. در اینصورت، فعالیت یونی فلز کاهش می­ یابد. کمپلکس­های تشکیل شده می­ تواند بر پایداری و یا ظاهر محصولات آرایشی و مراقبتی تاثیر مثبت بگذارد.
  • کنترل ویسکوزیته: این ماده یک حلال فوری است که رسوب نمی‌کند و به مرور و منظم حل می‌شود.
  • پایداری هیدرولیتیکی و حرارتی: با افزودن عناصر آبی پایداری هیدرولیتیکی و حرارتی برای پلیمرهای حاوی AMPS فراهم می ­شود.
  • قطبیت و آب دوستی: ماده AMPS آب را به آسانی جذب کرده و همچنین قادر است ویژگی‌های جذب و انتقال آب را به پلیمرها افزایش دهد.
  • حلالیت: ماده AMPS در آب و دی متیل فرمامید به راحتی حل می­ شود. البته در بیشتر حلال­های آلی قطبی نیز حلالیت محدودی از خود بروز می­ دهد.

مراجع:

https://ec.europa.eu
https://www.ewg.org
https://incibeauty.com
https://cosmetics.specialchem.com

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت رخ داده است. از جمله می‌توان به روش‌هایی مانند کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ اشاره کرد. این روش‌ها با تحریک سلول‌های پوست و القای تولید کلاژن و الاستین، باعث کاهش چین و چروک‌های ظریف، بهبود تراکم و ارتجاع پوست می‌شوند. عوارض آن‌ها معمولاً خفیف و گذرا است. قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، توصیه می‌شود با متخصص پوست مشورت کنید تا با در نظر گرفتن وضعیت پوستتان، مناسب‌ترین روش جوان‌سازی برایتان پیشنهاد شود. در این مقاله، به معرفی جامع و کامل نوآورانه‌ترین روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت می‌پردازیم و مزایا و نحوه انجام آنها را معرفی بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

پوست به عنوان یک لایه محافظ بدن، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای است تا سلامت و جوانی خود را حفظ کند. امروزه استفاده از درمان‌ها و فرآورده‌های گیاهی و طبیعی به دلیل کم عارضه بودن، بسیار محبوب شده است. گیاهانی مانند گل محمدی، آلوئه‌ورا و رزماری حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی هستند که با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد، از پوست در برابر پیری زودرس محافظت می‌کنند. همچنین این گیاهان سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و با بهبود ساختار پوست، برای درمان چین و چروک‌ها مفیدند. در این مقاله به معرفی کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست می‌پردازیم.

ادامه مطلب
برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

جوان‌سازی پوست، فرایندی چند مرحله‌ای برای بازگرداندن رطوبت، ارتجاع و درخشندگی به پوست است. در ابتدا باید لایه‌های سطحی و آسیب‌دیده پوست برطرف شود تا لایه‌های تازه و سالم ظاهر گردند. امروزه روش‌های متنوع غیرجراحی و جراحی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. یکی از کلیدی‌ترین مراحل جوان‌سازی پوست، برطرف کردن لایه‌های مرده و آسیب‌دیده پوستی است تا لایه‌های تازه و سالم جایگزین شوند. در این مقاله به بررسی دستگاه‌های جواسازی پوست پیشرفته و خانگی، جوانسازی پوست با سلول‌های بنیادی و تزریق خون می‌پردازیم.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوان‌سازی طبیعی پوست در منزل با استفاده از مواد غذایی و روش‌هایی ساده، گزینه‌ای مقرون به صرفه و در دسترس برای همگان است. ماسک‌هایی از میوه‌ها و سبزی‌ها با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، پوست مرده و آلودگی‌ها را از بین برده و پوست را تمیز و روشن می‌کنند. همچنین یخ‌درمانی با ماساژ یخ بر روی پوست، گردش خون را بهبود داده و باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوستی شده که نتیجه آن پوستی شاداب، نرم و جوان است. این روش‌های ساده و خانگی می‌توانند با استمرار، به نرمی، جوانی و زیبایی پوست شما افزوده شوند.

ادامه مطلب
سبد خرید