برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

خواص ALUMINUM/MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE چیست؟

امروزه انتخاب و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی از بین ده ها یا صدها محصول مشابه (با برندها و سازنده های مختلف) که هر کدام ادعا ها و مزیت های خاصی را مطرح می کنند، بسیار دشوار شده است. یکی از راه های شناخت فرآورده ها و پی بردن به کیفیت آنها، آشنایی با ویژگی تک تک اجزای سازنده آن است. در این مقاله با یکی دیگر از مواد سازنده محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا می شویم.
خواص ALUMINUM/MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE

استئارات هیدروکسید منیزیم/آلومینیوم یا ALUMINUM/MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE، از استرهای اسید استئاریک همراه با نمک­های منیزیم و آلومینیوم است. این ترکیبات آنتی اسیدهایی هستند که در ادغام با هم یک کرم محافظ جهت مدیریت درماتیت مزمن دست ایجاد می­ کنند.  تمرکز ترکیبات این کرم بر داده‌هایی است که از فرمول اصلاحی محافظ دست و برای کمک به ترمیم سد حفاظتی پوست حمایت می‌کند.

کاربرد ALUMINUM/MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE در محصولات مراقبت از پوست

هیدروکسید منیزیم، یک ترکیب ایمن و طبیعی است که در یک غلظت معلوم، در محصولات دئودورانت طبیعی به عنوان جایگزینی برای آلومینیوم، جوش شیرین و سایر مواد تحریک‌کننده، بی‌اثر یا خطرناک، استفاده می‌شود. استفاده از هیدروکسید آلومینیوم در ضد آفتاب بی­خطر است و هیچگونه سمیت پوستی ندارد.

تحقیقات علمی اثبات شده برای ارزیابی مواد تشکیل دهنده ترکیب استئارات هیدروکسید منیزیم/آلومینیوم، مقررات و محدودیت­هایی اعلام کرده است. به طوریکه سطوح غلظت مجاز و نحوه استفاده بسته به کشور و منطقه متفاوت است.

کاربرد ALUMINUM/MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE در محصولات مراقبت از پوست چیست؟

کارکرد ماده ALUMINUM/MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE طبق مقررات آرایشی و بهداشتی شامل موارد زیر است:  

  • نقش در فرمولاسیون:
    • EMULSION STABILISING – تثبیت کننده امولسیون.
    • VISCOSITY CONTROLLING – کنترل ویسکوزیته.

مشخصات استئارات هیدروکسید منیزیم/آلومینیوم جهت کاربرد در محصولات آرایشی و بهداشتی عبارتند از:

  • درمان اگزما: کرم مبتنی بر استئارات هیدروکسید منیزیم/آلومینیوم برای درمان اگزما استفاده می­شود. درمان این بیماری گاهی بسیار دشوار است. به تازگی این کرم برای استفاده بالینی در دسترس قرار گرفته که یک گزینه جایگزین و موثر برای درمان این بیماری است. در عین حال مانعی در برابر محرک های خارجی و مولد آلرژی ایجاد می­نماید.
  • تثبیت امولسیون: از این ماده برای روان کردن و پایداری امولسیون و کنترل ویسکوزیته در مواد آرایشی استفاده می­شود.
  • کنترل pH: از این ترکیب برای کنترل pH و تنظیم کننده تعادل قلیایی یا اسیدی بودن مواد در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می­شود. همچنین هیدروکسید منیزیم نیز به عنوان جاذب در ترکیب مواد به کار می­رود. البته از طریق پوست جذب نمی­شود و در صورت استفاده موضعی باعث تحریک یا واکنش های آلرژیک نخواهد شد.

مراجع:

https://ec.europa.eu
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
https://cosmileeurope.eu
https://medlineplus.gov

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید