برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

خواص BIS-TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINE OXIDE چیست؟

امروزه انتخاب و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی از بین ده ها یا صدها محصول مشابه (با برندها و سازنده های مختلف) که هر کدام ادعا ها و مزیت های خاصی را مطرح می کنند، بسیار دشوار شده است. یکی از راه های شناخت فرآورده ها و پی بردن به کیفیت آنها، آشنایی با ویژگی تک تک اجزای سازنده آن است. در این مقاله با یکی دیگر از مواد سازنده محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا می شویم.
خواص BIS-TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINE OXIDE

اکسید بیس تریم اتیل بنزوئیل فنیل فسفین یا BIS-TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINE OXIDE یک ترکیب شیمیایی به رنگ سفید مات و کمی متمایل به زرد است. این ترکیب از طریق واکنش اکسیداسیون فنیل بیس و اکسید فسفین به دست می­آید. روش آماده سازی آن ارزان، آسان، دارای بازدهی بالا، سازگار با محیط زیست و مناسب برای صنعتی شدن است.

اکسید بیس تریم اتیل بنزوئیل فنیل فسفین برای سیستم­های جلادهنده بهداشتی اشعه ماوراء بنفش مانند صنایع چوب، کاغذ، فلز، پلاستیک، فیبر و جوهرهای چاپ مناسب است. این ترکیب به دلیل حساسیت به نور می­تواند همراه با جاذب­های فرابنفش مانند UV-400 استفاده شود.

کاربرد BIS-TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINE OXIDE در محصولات آرایشی

کرم حاوی اکسید بیس تریم اتیل بنزوئیل فنیل فسفین امکان محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را برای پوست فراهم می­کند. اکسید فسفین فنیل باعث ایجاد نور شده که برای تولید برخی پلی استرهای غیر اشباع تحت تابش UV، قابل استفاده است که اثر درمان عمیقی دارد.

کاربرد BIS-TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINE OXIDE در محصولات آرایشی چیست؟

کارکرد ماده BIS-TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINE OXIDE طبق مقررات آرایشی و بهداشتی شامل موارد زیر است:  

  • نقش در فرمولاسیون:
    • LIGHT STABILIZER – تثبیت کننده نور.

مشخصات BIS-TRIMETHYLBENZOYL PHENYLPHOSPHINE OXIDE جهت کاربرد در مواد آرایشی و محصولات مراقبت از پوست عبارتند از:

  • ضد آفتاب: از این ماده برای تولید ضد آفتاب که یک ماده مهم در صنایع آرایشی، استفاده می­شود. ضد آفتاب نه تنها از سوختن یا سوزاندن پوست جلوگیری می­کند، بلکه برای پوست غیر سمی و بی­ضرر است. ضد آفتاب همچنین از سازگاری خوبی با سایر مواد اولیه آرایشی و بهداشتی برخوردار است. یک ضد آفتاب خوب در عین حال، باید فرّار نبوده و پایداری قوی داشته باشد.
  • جاذب UV: این ماده خاصیت جذب اشعه UV (UV A و UV B) را دارد. پوست مولکول­های شیمیایی ضد آفتاب را جذب می­کند. فرآیند جذب اشعه ماوراء بنفش در پوست اتفاق می­افتد و با متابولیسم بدن انسان از بین می­رود. هیچ واکنش شیمیایی وجود ندارد، فقط انتقال الکترون­ها در مولکول از مدار کم انرژی به مدار پر انرژی صورت می­گیرد. سپس انرژی به شکل گرما آزاد می­شود. بنابراین، می­تواند اشعه UV را برای جلوگیری از آسیب پوست جذب کند. ترکیباتی که در کرم ضد آفتاب به کار می­رود، در روغن حل می ­شوند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید