برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

خواص ethylhexyl methoxycinnamate چیست؟

امروزه انتخاب و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی از بین ده ‌ها یا صد ها محصول مشابه (با برندها و سازنده های مختلف) که هر کدام ادعا ها و مزیت ‌های خاصی را مطرح می‌‌ کنند، بسیار دشوار شده است. یکی از راه‌ های شناخت فرآورده‌ ها و پی ‌بردن به کیفیت آنها، آشنایی با ویژگی‌ تک ‌تک اجزای سازنده آن است. در این مقاله با یکی دیگر از مواد سازنده محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا می شویم.

اتیل هگزیل متوکسی سینامات (ethylhexyl methoxycinnamate) یک ماده ترکیبی است که جزو عامل­های ضد آفتاب شیمیایی قدیمی محسوب می­شود. ماده EHMC به صورت مایعی شفاف، محلول در روغن و قابل جذب از متداول‌ترین کرم­های ضد آفتاب شیمیایی است که اشعه UVB در طول موج­های زیاد را با حداکثر حفاظت جذب می­کند. امروزه گزینه‌های بهتری برای محافظت در برابر آفتاب وجود دارد، اما ایمنی استفاده از EHMC به خوبی تضمین شده است. این ماده در سرتاسر جهان در دسترس است به طوریکه تا 10٪ در اتحادیه اروپا و تا 7.5٪ در ایالات متحده آمریکا قابل استفاده می­باشد.

خواص و کاربرد ethylhexyl methoxycinnamate در محصولات مراقبت¬ شخصی

اتیل هگزیل متوکسی سینامات در لوازم آرایش برای جلوگیری از اشعه مضر UV-B خورشید و محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی و سرطان پوست استفاده می­ شود. همچنین ممکن است به جذب سایر مواد به پوست کمک کند.

کاربرد ethylhexyl methoxycinnamate در محصولات مراقبت­ شخصی چیست؟

اتیل هگزیل متوکسی سینامات (EHMC) یکی از پرکاربردترین فیلترهای UV در کرم­ های ضد آفتاب و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی مانند فونداسیون و بالم لب است. این ماده به طور گسترده ­ای به عنوان یک ضد آفتاب شیمیایی در فراورده­ های ضد آفتاب، فونداسیون صورت و محصولات مراقبت از لب استفاده می ­شود. البته تماس مستقیم آن با پوست واکنش­ های حساسیت به نور را برای پوست به همراه دارد. تحقیقاتی در مورد چگونگی بهبود اثر محافظت از آسیب نوری پوست در جریان است. در این تحقیقات برای افزایش پایداری نوری فیلترها از روش کپسوله کردن فیلترهای فرابنفش توسط صمغ عربی استفاده شده است.

ترکیب ethylhexyl methoxycinnamate به عنوان یک عامل محافظتی، تاثیر اشعه UV-B خورشید بر روی پوست را مسدود می­ کند. این عامل در نتیجه باعث محافظت از پوست و جلوگیری از آفتاب سوختگی و سرطان پوست می­ شود. گزارشات نسبتا زیادی در مورد اثر مختل کننده EHMC بر غدد درون ریز که هورمون ها را می سازد، داده شده است. با این حال، اطلاعات کمی در مورد تاثیر مخرب این ماده بر انسان­ هایی که در معرض آن قرار گرفته ­اند، وجود دارد.

مراجع:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov
https://incidecoder.com
https://www.ncbi.nlm.nih.gov
https://cosmetics.specialchem.com

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید